logo

Bodrum’da düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları

Bodrum’da düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreniyle başladı.

Törene Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ve saygı duruşundan sonra kutlamalar Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla devam etti.

Herodot Kültür Merkezi’ndeki kutlamalara Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, Bodrum İlçe Müftüsü Ali Ünal ile okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerle çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ”24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle toplanmış bulunmaktayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevlerinin başında fedakarca, sabırla, özveriyle çalışırken şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Değerli misafirler; ülkelerin ve toplumların en önemli gücü, en büyük zenginliği iyi yetişmiş, çalışkan, nitelikli insan kaynağıdır. Öğretmenlerimiz bu nitelikli insanları yetiştiren, geliştiren, çoğaltan kısacası geleceğimizi inşa eden insanlardır. 25 bin 300 öğrencimizle şunun farkındayız; galip devletlerle mağlup devletler arasındaki tek fark bir avuç yetişmiş insandır. İşte öğretmenlerimiz bu bir avuç insanı yetiştirmek için köylerde kentlerde tabiatın her türlü olumsuzluğuna göğüs gererek fedakarca çalışmaktadırlar. Azimle ve şevkle ülkemizin ihtiyaç duyduğu o bir avuç yetişmiş insanı inşa etmek için tohum eken, bazen ürünü alan, bazen alamayan, kıt imkanlarla hiç şikayet etmeden çalışan bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: ”Bu özel gün dolayısıyla sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Öğretmenler Günümüzü ben de öncelikle kutluyorum. Tüm öğretmenlerimiz için eğitim camiamız için bu özel ve güzel gün kutlu olsun. Tabii bizim geleneğimizde değer verdiğimiz şeyler bir günle sınırlı değil. Öğretmenlerimizi her zaman değerli ve önemli buluyoruz, onlar bizim için çok değerli. Değerli öğretmen ve idareci arkadaşlar; tabii Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve hakkın rahmetine kavuşmuş öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Emekli olmuş ve hepimiz üzerinde büyük hakları olan, hayatta olan tüm öğretmenlerimize bundan sonraki yaşamında sağlık, mutluluk ve uzun ömürler diliyoruz. Bildiğimiz gibi öğretmenlik kutsal önemli bir görev. İnsan yetiştirme sanatı olarak eğitim gerçekten ülkemiz için milletimiz için her toplum için gerçekten çok önemli. Hepinize teşekkür ediyorum, inşallah nice nice böyle güzel günlerde birlikte olmayı diliyorum. En yakın zamanda layık olduğunuz özlük haklarınıza kavuşmanızı diliyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.”

Yapılan diğer konuşmalardan sonra adaylık eğitimini tamamlayan öğretmenler yemin etti. Yeminin ardından yıl içinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Kitap Ayracı Tasarım Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin tarafından verildi.

Tören, öğrenciler tarafından şiir ve türkülerin okunmasıyla sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

gaziantep escort