logo

Bodrum’da E Komik Zirve …


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Dün Bodrum’da “Ekonomi Zirvesi”  Gayrimenkul ve Turizm yatırımları başlıklı bir toplantı düzenlendi. Hayırlara vesile olsun diye kalktık gittik. Zirveye çıkmayı düşünürken yerlerde süründüğümüzü fark ettik.

Durup dururken Bodrum’da Ekonomi zirvesi düzenlenmesi bir anda   “bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü” deyimini getiriyor insanın aklına.  Sorduk soruşturduk bu toplantı ne ola ki ,neden ihtiyaç duyuldu katılımcılar kimdir, kim değildir derken meğer il il dolaşan tiyatro turnesi gibi bir şeymiş ,sıra Bodrum’a gelmiş bizde seyir için ordaymışız.

Konunun muhattapları her ne kadar toplantıdan memnun olsalar da gerçekten biz bir şey anlamadık. Konu neydi, biz niye oradaydık ,yapılan işten ne sonuç çıktı bilemedik. Şeklen baktığınızda bir dayak yemediğimiz kaldı. Soru soralım diyoruz kısa kesin aydın havası olsun diyorlar, soru soruyoruz yanıt veren yok. Yanıt veren ise sorulan sorunun memnuniyetsizliğiyle yarım ağız konuşup sorunun sorulmayan kısmına cevap verdi.

Toplantı beklemeler dahil toplam dört saat sürdü en son uçağımız var deyip yok oldular. Bizde peşlerinden siz nasıl olsa bir daha gelirsiniz der gibi baktık. El bile sallayamadık, bizim için üzüntü verici oldu çünkü biz Bodrumlular olarak misafirperveriz, hoş görülüyüzdür.

Sonuç ne oldu derseniz.

Akıl aldık, bol bol reklam dinledik özellikle bir bankanın, aramızdan bazıları çok verimli bir toplantıydı diye katılımcıların ruhunu okşadı ve biz ruhsuz ayrıldık.

Şunu dediler

Buraya büyük yatırımcılar gelecek, her şey güzel olacak, Bodrum Lüks içinde yaşayacak, sizlerde bu lüks yaşamın içerisinde KÖLE olacaksınız.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu gün 19 Mayıs 2019

  19 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Atatürk ün Samsun a çıkışının Yüzüncü yıl dönümü.Çok az insan bu kadar zaman yaşıyor.Bir yüz yıl geçti.Anamla Babamın evlilik resmine bakıyorum ve o zamanla gurur duyuyorum.Bir yüz yıl içinde bana,çeyrek asırdan az bir zaman var. Allah nasip ederse görürüm.Etmese de yine şükür olsun iyisi ile kötüsü ile bu günlere geldim ve Bu üç çeyrek asırda bir kitaba konu olacak kadar çok şeyler yaşadım. Hayatımın son on sekiz senesini Türkiye de Bodrum da yaşıyorum. Bodrum kozmopolit bir sahil şehri. CHP'nin de kalesi gibi. Bu şehri CHP li beled...
 • Kimin Ne Kazancı Olabilir ki !

  18 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Her birey yaşadığı alanda olup bitenleri eleştirme hakkına sahiptir. Yapılan eleştirileri, karalama olarak değerlendirmek, eleştiriyi yapanları baskılamak anlamına gelir. Yazılanları enine boyuna düşünmeden, kanun, yönetmelik bilmeden eleştirinin ötesinde, suçlamak yanlıştır. “Görev süresi henüz iki ayı doldurmamış bir belediye başkanını eleştirmek de neyin nesi oluyor.” diye sitem edenlere; testi kırıldıktan sonra eleştirsek ne olacak, demek doğru olacaktır sanırım. Düşünün ki; bir kuaföre gidiyorsunuz, acemi usta saçınızı, bıyığınız...
 • Şundan Bundan

  15 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Sineğin Kanadından Otogardaki Belediyemiz Gıda Şirketine ait ücretsi konakladığım otoparkın çıkış noktasına geldiğimde her zamankinden farklı bir olgu gerçekleşti. Çıkışa izin veren bariyer açılmadı ama , onu idare eden emekçi kardeşim üzgün ve telaşla yanıma geldi: “Ağabey sana çok önemli bir haberim olacak, senin basın kartın iptal edilerek otopark konaklamasında geçersize aktarıldı.” Anladım. Borcumu sordum . 6 lira dedi hemen ödedim O emekçiyi gerçekten çok üzgün gördüm. Emekçi kardeşim biraz kendine gelince lafın gerisini söyleyebil...
 • “Bildiğini Bilme, Bilmediğini Bil”

  14 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Ne kadar eğitimli olursak olalım bir yanımız halen ilkel. Zaman zaman, toplumsal olaylarda şiddet gösterenlere veya iktidara karşı yapılan eylemlerde “Şunlardan iki tanesini sallandıracaksın, bak o zaman bir daha yapabiliyorlar mı?” sözleri bir çoğumuza yabancı değildir. Sallandırdılar, sallandık, konu hiç bitmedi. Gücü kendisinde görenler, her türlü yaptırımı sonsuz olarak görmekte. Kaçak yapılaşmada uygulanan ilkel yöntemle, nereye varacak sınız? Bodrum’da kaçak yapılaşmayı önlemek için yapılmak istenen, güç gösterisinden öte git...