logo

Bodrum’da E Komik Zirve …


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Dün Bodrum’da “Ekonomi Zirvesi”  Gayrimenkul ve Turizm yatırımları başlıklı bir toplantı düzenlendi. Hayırlara vesile olsun diye kalktık gittik. Zirveye çıkmayı düşünürken yerlerde süründüğümüzü fark ettik.

Durup dururken Bodrum’da Ekonomi zirvesi düzenlenmesi bir anda   “bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü” deyimini getiriyor insanın aklına.  Sorduk soruşturduk bu toplantı ne ola ki ,neden ihtiyaç duyuldu katılımcılar kimdir, kim değildir derken meğer il il dolaşan tiyatro turnesi gibi bir şeymiş ,sıra Bodrum’a gelmiş bizde seyir için ordaymışız.

Konunun muhattapları her ne kadar toplantıdan memnun olsalar da gerçekten biz bir şey anlamadık. Konu neydi, biz niye oradaydık ,yapılan işten ne sonuç çıktı bilemedik. Şeklen baktığınızda bir dayak yemediğimiz kaldı. Soru soralım diyoruz kısa kesin aydın havası olsun diyorlar, soru soruyoruz yanıt veren yok. Yanıt veren ise sorulan sorunun memnuniyetsizliğiyle yarım ağız konuşup sorunun sorulmayan kısmına cevap verdi.

Toplantı beklemeler dahil toplam dört saat sürdü en son uçağımız var deyip yok oldular. Bizde peşlerinden siz nasıl olsa bir daha gelirsiniz der gibi baktık. El bile sallayamadık, bizim için üzüntü verici oldu çünkü biz Bodrumlular olarak misafirperveriz, hoş görülüyüzdür.

Sonuç ne oldu derseniz.

Akıl aldık, bol bol reklam dinledik özellikle bir bankanın, aramızdan bazıları çok verimli bir toplantıydı diye katılımcıların ruhunu okşadı ve biz ruhsuz ayrıldık.

Şunu dediler

Buraya büyük yatırımcılar gelecek, her şey güzel olacak, Bodrum Lüks içinde yaşayacak, sizlerde bu lüks yaşamın içerisinde KÖLE olacaksınız.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Vesaik.

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Türkiye S400 leri satın aldı ve ilk parti geldi,ve gelmeye devam ediyor.Bu bütün Dünya ya hükmetmek için uğraşan  USA ya ve nato ya ciddi bir tokattır.Erdoğan a nasip oldu. Ecevit te Kıbrıs' a çıktı kara oğlan oldu. Erbakan olmasa idi çıkacakmıydı,buda soru işaretidir.O zamandan bu zamana bizi seven allahın hiç bir memleketi bunu tanımadı.Pakistan ve bengladeş tanımıştı onlarda baskılardan dolayı vaz geçtiler.Orada haklarımızı koruyor ve enerji arıyoruz.Yılmayacağız. Şimdi ne olacak.Hep beraber göreceğiz.Şunu Devlet olarak kavramak zorun...
 • Helal olsun Başkan Aras…

  13 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz günlerde, Bodrum Antik Tiyatro'da Belediye meclisi toplantısı yapıldı. "Bodrum’da bir ilk" olarak duyuruldu. Çok sevindik elbette, nede olsa demokrasinin çıktığı bu topraklarda eskiden halk meclisi olarak kullanılan bu yapının, birazda gerçek anlamda kullanılması gerekiyordu. Bu toplantıyı akıl eden, üstün yetenekli kişilere teşekkür etmemiz gerekir. İyiki varlar, yoksa nasıl yaşayacaktık böyle bir nostaljiyi. Her başkana nasip olmuyor bu duyguları yaşamak. Belediye Başkanımız Ahmet Aras, bu duyguları yaşadı ve yaşattı bizlere...
 • Bodrum İşgal Altında…

  11 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Sapla samanı karıştırmamak lazım. Bazen yazılarıma sosyal medyadan dokundurma yapıp, pozitif olmam konusunda öneride bulunanlar oluyor. Ne yapalım yani, tecavüz kaçınılmazsa zevk mi alalım? Tecavüz ister bedeninize olsun, ister hak ve özgürlüklerinize olsun karşı durmak gerekiyor ki, bu ister aile içinden gelsin, ister dışından. Tecavüzcünüze kendinizi bırakıp "ne var canım ihtiyaçtan yapıyor, aslında kötü bir niyeti yok" demek, tecavüzcüyü teşvik etmek anlamına gelir. Diğer yandan; kendi dışınızda kişilerin haksızlığa maruz kalmasına...
 • Muğlalı Dolmuşa-Dolduruşa Gelmez…

  07 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  31 Mart yerel seçimlerinde Muğla özel bir önem ve hedef olmuştu. Çok yönlü siyasi manevra, Osman Gürün'e kaybettirme üzerinden ince ince hayata geçirildi. Seçim bu yönüyle Muğla özelinde Osman Gürün ve diğerleri arasında geçti gibi... "Bu defa kesin" beklentisi içersinde olan diğerleri cephesinde ciddi bir siyasi hazım sorunu yaratmıştır 31 Mart sonuçları. Hazımsızlığın yarattığı sendrom 31 Mart sonrasına katmerlenerek sarktı. , Büyük Şehir yönetemiyor feryat figanı esasen Karabağlar Yaylası'nın rüzgarlarının boşluğunda sallanmaktaydı. Bu y...

gaziantep escort