logo

Bodrum’da Savcı ve Hakim Değişiklikleri…

HSK “Adli ve İdari Yargı 2018 Yılı Ana Kararname”sini yayınladı. Türkiye genelinde birçok hakim ve savcının görev yeri değişti.

Kararname ile Bodrum Adliyesi’nde de aralarında Cumhuriyet Başsavcısı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının da bulunduğu 13 hakim ve savcının görev yeri değişti. Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne Cumhuriyet Savcısı olarak atanırken, Bodrum Adliyesi’nde görev yapan Cumhuriyet Savcıları Mehmet Sin Torbalı’ya, Turgay Osman Taş ise Akçakale’ye Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandılar.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Aslan getirildi.

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesinin 2018 Ana Kararnameleriyle adli yargıda 3 bin 19, idari yargıda ise 301 hakim ve savcının görev yeri değişti. 2015 yılından bu yana Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yapan Barış Duman, İzmir’e Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Duman’dan boşalan göreve ise Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Aslan getirildi. 3 yıldan beri Bodrum Başsavcılığı görevini yürüten ve bölgede 4 yıllık görev süresini tamamlamayan Duman’ın İzmir’e Cumhuriyet Savcısı olarak erken ataması dikkat çekti.

Kararname ile Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Adnan Kahraman İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliğine atanırken, Yüksekova Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serhat Işık da Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nin yeni Başkanı oldu.

Kararname ile Bodrum Cumhuriyet Savcısı Mehmet Sin Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığına, Bodrum Cumhuriyet Savcısı Turgay Osman Taş Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığına, Bodrum hakimleri Tülin Tuncay ve Adnan Tuncay Muğla hakimliğine, Bodrum hakimi Seher Tankut Bursa hakimliğine, Bodrum hakimi Melahat Köken İzmir hakimliğine, Vezirköprü hakimi Hayriye Aslan Bodrum hakimliğine, Ankara hakimi Muzaffer Sengelli Bodrum hakimliğine, Bodrum hakimi Sema Koç ise Van hakimliğine atandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

gaziantep escort