logo

Bu Anket Sonucu, Muğla’yı Karıştırdı

Yeni Asır Gazetesi’nde bugün yayınlanan bir haber Muğla siyasetini karıştırdı. CHP Genel Merkezi’nin yaptırdığı iddia edilen bir anket sonuçlarını haberleştiren gazete, bağımsız aday Behçet Saatcı’nın mevcut Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün’den 8 puan önde olduğunu iddia etti. CHP Muğla İl Başkanlığı ise Twitterdan “CHP genel merkezinin yaptırdığı anket gibi sunulan düzmece görsellerin ne partimiz, ne Muğlamızla alakası yoktur” şeklinde bir açıklama yaptı. 

Yeni Asır’da yayınlanan habere göre CHP Genel Merkezi tarafından yaptırdığı iddia edilen Muğla seçim anketi partide şok etkisi yarattı. Yayınlanan haberde anketten Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı’nın, mevcut Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün’den 8 puan önde olduğu sonucu çıktı.
Haberde, CHP Genel Merkezi’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı anketinde, 2014’te yüzde 50’ye yakın oy alan Osman Gürün’ün yüzde 30’a gerilediği, Bağımsız Aday Behçet Saatcı’nın yüzde 38’lik orana ulaştığı dile getirildi. Yayınlanan haberde esas alınan ankete göre Ak Parti adayı Mehmet Nil Hıdır % 14,5, DP Adayı Mehmet Kocadon ise % 7,2 oranında desteğe sahip. Ankette % 9,7’lik bir kitlenin ise kararsız ya da oy kullanmayı düşünmediği görülüyor.

Öte yandan CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada ise anket iddiaları yalanlanarak, haberle ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“Bir kaç gündür sosyal medya ve basın yayın organlarında parti logomuz kullanılarak CHP genel merkezinin yaptırdığı anket gibi sunulan düzmece görsellerin ne partimiz ne Muğlamızla alakası yoktur. Vatandaşlarımızın bu tür asılsız haber ve görsellere itibar etmemelerini ve gönül rahatlığıyla sandığa giderek demokratik haklarını kullanmalarını bekliyoruz” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

gaziantep escort