Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 29°C
Gök Gürültülü

  Bu İhaleler İptal Edilmelidir…

  Bu İhaleler İptal Edilmelidir…

  Bodrum Belediyesi İhale Bedeli : 29 Milyon TL.42 adet iş kalemiyle Bodrum Belediye Sorumluluk Sınırlarındaki tüm mahallelerde Taş ve Betonarme Perde Duvarlar,Beton Parke,Bordür ve Doğal Taş Döşeme ve Kaplama işleri,Beton Kaplama İşleri,Cadde, Yol ve Kaldırım Yapımı ve Yağmur Suyu Drenajı İşleri.

  Tarih : 23.03.2020 14:00

  İhale Kayıt No : 2020/96480

  Yukarıdaki görüntü ise Kanal İstanbul Kısmi İhalesinden 

  İhale haberi 26 Mart 2020 NTV

  “Kanal İstanbul’un etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin rekonstrüksiyon projeleri için ihale gerçekleştirildi.

  Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Kanal İstanbul Etki Alanındaki Tarihi Odabaşı ve Tarihi Dursunköy Köprüleri İhalesi için teklifler kapalı zarf usulüyle alındı.

  Toplamda 5 firmanın katıldığı ihalede Artuklu Mimarlık’ın teklifi geçersiz sayılırken, Mukarnas Mimarlık 500 bin lira, Hasan Fehmi Şahin 550 bin lira, Safir Jeoteknik 507 bin lira, Altıparmak Mimarlık 408 bin lira teklif etti.”

  Çelişki ve göz ardı edilenler;

  Bodrum Belediyesi tarafından yapılan ihale tutarı 29 Milyon iken, Kanal İstanbul Projesinin ilk “rekonstrüksiyon projeleri ” için yapılan ihale 500 Bin TL

  Kim ne demiş ;

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ;

  “HALK CAN DERDİNDE İKTİDAR İHALE PEŞİNDE”

  “Kaftancıoğlu, ihalenin yapıldığı bugün bir mesaj paylaşarak, “İstanbul’un İstanbulluların Kanal İstanbul’a değil, Sahra Hastanelerine, evde kalabilecek ekonomik koşullarının oluşturulmasına, planlı ve entegre bir sağlık hizmetine kısacası sağlıklı yaşamaya ihtiyacı var. Hem de çok acil” dedi ve ‘HalkCanDerdindeİktidarİhalePeşinde’ etiketini ekledi.”

  CHP’li Mahmut Tanal: “Maskeli ihalenin, Kanal İstanbul’un sırası mıydı?”

  “Korona tehdidi ciddileşirken Kanal İstanbul için maskeli ihale yapılmasına tepki gösteren CHP’li Mahmut Tanal, iktidarı “Pandemi fırsatçısı” olarak nitelendirdi. Tanal, “Millet geçim derdindeyken, maskeli ihalenin sırası mıydı? dedi.”

  Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyüykşehir Belediye Başkanı ;

  “* Oysa bugün işini kaybetme arifesinde olan ya da işyeri kapandığı için gelir elde edemeyen milyonlarca insan var, Türkiye’de ve İstanbul’da.

  * Kaynaklarımızı hala Kanal İstanbul gibi, bize göre ucube projelere harcamak yerine, halkımız için neden harcamıyoruz? Allah aşkına, bugün bir köprü yıkıp, yapmak mı iş; yoksa, evde gelecek kaygısına düşmüş milyonlarca insana destek olmak mı?

  ‘Corona Krizi’nden, Kanal İstanbul çıkarmaya çalışmanın adını, vallahi ben koyamıyorum, lütfen siz koyun.”

  Her iki ihaleninde ne yeri, nede sırasıdır. Buradaki çelişki; kıt kaynakların doğru noktada kullanılması gerekirken, ivedilik arz etmeyen yatırımlarda kullanılması doğru muydu?

  Her iki ihalenin ödemesi de gelecek aylara ve yıllara yansıyacaktır. Kanal İstanbul Projesinin ihalesine gösterilen tepkilere katılmakla birlikte, Bodrum Belediyesinin yaptığı ihaleye neden ses çıkarılmaz?

  İki ihalenin parasal boyutuna bakıldığında, Kanal İstanbul için yapılan ihalenin bedeli 500 Bin TL, Bodrum Belediyesi’nin yapmış olduğu ihale 29 milyon TL. Aradaki farkı değerlendiriniz.

  Haber : Mustafa Gündoğ

  Bodrum Haber