logo

Cevap Verin.


Nasfet İristay
nasfet@bodrumhaber.com

Başkan mı,yoksa parti teşkilatımı bir partide önemlidir.her ikisi de diyebiliriz ama,Bazı partilerde bunu sormanın gereği yoktur.bellidir.

Başkan.!,hatta o kadar ileri ki,şu lafı birilerinden duyabilirsiniz. Vatan hainlerinin yanında yer almaktansa, hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız. O hırsız kimin parasını çalar. Onu da deyiver de bilelim.

Burada kim vatan haini hırsız mı, yoksa halkın oyları ile meşru olarak seçilmiş partiler mi.

Yukarıda Başkan derken neyi kastettiğimi size eski meşhur komutanlardan birinin sözünü tekrar edeyim.
(Komutanı aslan olan bir koyun sürüsü, komutanı koyun olan bir aslan sürüsünü her zaman yener.)
Adamın aklına şu soruda  geliyor. Komutanı aslan, sürüsü aslan olsa idi ne olurdu?Cumhuriyet ,hürriyet, bağımsızlık, laiklik anayasanın değiştirilemez ilk 4 maddesi olurdu ve oldu da.

Komutan,başkan demek ki her zaman önemlidir. Partisini veya memleketini idare edecek ve adil olacaktır.bu memlekette koyun sürüsü çoktur,ama aslanlarda az değildir.

Başkan deyince, şu soruyu da sormak gerekiyor.

Nasıl oluyor da 9 seçim kaybeden bir başkan hala partinin başında kalıyor bunu anlamak mümkün değildir.yoksa sürüsü aslan mıdır.

Ben bu memleketi idare eden gelmiş ve gelecek politikacılara, şunu sormak istiyorum. Ben kendimi bildim bileli yarım asrı birde çeyrek asır geçti. Bu memleket, bu halk hep  zar zor , dert ve borç içindedir. İstisnalardan bahsetmiyorum.

Soruyorum size bu memleketi gelmiş geçmiş idare edenler.
Derdiniz nedir?

Konuşurken mangalda kül bırakmazsınız, icraata gelince kendinizi kime teslim edersiniz. Nasıl bir  vesaik tir bu, yoksa her gelenin diet borcumu vardır. Hele bir gelmişi de,geçmişi de cevap versin.Nedir bu?

Adamlar 60-70 sene evvel harpten çıktılar, sonra 10 sene  boyunduruk altında yaşadılar, şimdi Avrupanın, dünyanın gözdesi oldular. Onları da başbakanlar partiler yönetmedi mi, onlarda da çeteler,memleket düşmanlar olmadı mı?
Biz o zamanlar harbe bile girmedik. o zamanlar dünyanın kendi kendine yetebilen 7 ülkesinden biri değil miydik. şimdi bizin dünyanın en refah en gelişmiş milleti olmamız gerekmez miydi. köprülerimizi, alt geçitlerimizi, uçağımızı, silahımızı, gemimizi, tankımızı, daha nice nicelerini kimseye muhtaç olmadan yapmamız,hayvancılıkta,tarımda,kimseye muhtaç olmadan üretmemiz gerekmez miydi..

Cevap verin.Bu Milletin seçtikleri cevap verin.nedir bu halimiz.

Yerel seçimlere gelince.

Bunu bir devlet bekası haline getirmek neyin nesidir…

Huzur içinde kavga etmeden bir yerel seçim, bu memleketin olmayan beka sorunundan önemlidir. Hepimiz bir gemide değil miyiz, batarsak hep beraber batmayacak mıyız. Boğulurken şu parti bu parti demeyeceksiniz. Biz ne yaptık diyeceksiniz. Şaadet getirmenize  bile müsaade etmeyecekler.

Önemli olan hangi partiden olursa olsun,seçilenlerin,o seçenler tarafından kontrol edilmesi,doğruların desteklenmesi,yanlışların göstere bilinmesi, halk ve belediye olarak beraberce o yörenin refah seviyesine getirilmesidir.

Hırsızlar vatan hainidir.

Seçmen seçimden sonra seçtiği ile beraber, istisnasız , yöresi için elini taşın altına sokmalıdır.
Burada, belediye başkanlığı altında Kent konseylerine büyük işler düşmektedir.

Seçimler hayırlı olsun.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Vesaik.

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Türkiye S400 leri satın aldı ve ilk parti geldi,ve gelmeye devam ediyor.Bu bütün Dünya ya hükmetmek için uğraşan  USA ya ve nato ya ciddi bir tokattır.Erdoğan a nasip oldu. Ecevit te Kıbrıs' a çıktı kara oğlan oldu. Erbakan olmasa idi çıkacakmıydı,buda soru işaretidir.O zamandan bu zamana bizi seven allahın hiç bir memleketi bunu tanımadı.Pakistan ve bengladeş tanımıştı onlarda baskılardan dolayı vaz geçtiler.Orada haklarımızı koruyor ve enerji arıyoruz.Yılmayacağız. Şimdi ne olacak.Hep beraber göreceğiz.Şunu Devlet olarak kavramak zorun...
 • Helal olsun Başkan Aras…

  13 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz günlerde, Bodrum Antik Tiyatro'da Belediye meclisi toplantısı yapıldı. "Bodrum’da bir ilk" olarak duyuruldu. Çok sevindik elbette, nede olsa demokrasinin çıktığı bu topraklarda eskiden halk meclisi olarak kullanılan bu yapının, birazda gerçek anlamda kullanılması gerekiyordu. Bu toplantıyı akıl eden, üstün yetenekli kişilere teşekkür etmemiz gerekir. İyiki varlar, yoksa nasıl yaşayacaktık böyle bir nostaljiyi. Her başkana nasip olmuyor bu duyguları yaşamak. Belediye Başkanımız Ahmet Aras, bu duyguları yaşadı ve yaşattı bizlere...
 • Bodrum İşgal Altında…

  11 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Sapla samanı karıştırmamak lazım. Bazen yazılarıma sosyal medyadan dokundurma yapıp, pozitif olmam konusunda öneride bulunanlar oluyor. Ne yapalım yani, tecavüz kaçınılmazsa zevk mi alalım? Tecavüz ister bedeninize olsun, ister hak ve özgürlüklerinize olsun karşı durmak gerekiyor ki, bu ister aile içinden gelsin, ister dışından. Tecavüzcünüze kendinizi bırakıp "ne var canım ihtiyaçtan yapıyor, aslında kötü bir niyeti yok" demek, tecavüzcüyü teşvik etmek anlamına gelir. Diğer yandan; kendi dışınızda kişilerin haksızlığa maruz kalmasına...
 • Muğlalı Dolmuşa-Dolduruşa Gelmez…

  07 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  31 Mart yerel seçimlerinde Muğla özel bir önem ve hedef olmuştu. Çok yönlü siyasi manevra, Osman Gürün'e kaybettirme üzerinden ince ince hayata geçirildi. Seçim bu yönüyle Muğla özelinde Osman Gürün ve diğerleri arasında geçti gibi... "Bu defa kesin" beklentisi içersinde olan diğerleri cephesinde ciddi bir siyasi hazım sorunu yaratmıştır 31 Mart sonuçları. Hazımsızlığın yarattığı sendrom 31 Mart sonrasına katmerlenerek sarktı. , Büyük Şehir yönetemiyor feryat figanı esasen Karabağlar Yaylası'nın rüzgarlarının boşluğunda sallanmaktaydı. Bu y...

gaziantep escort