logo

Cevap Verin.


Nasfet İristay
nasfet@bodrumhaber.com

Başkan mı,yoksa parti teşkilatımı bir partide önemlidir.her ikisi de diyebiliriz ama,Bazı partilerde bunu sormanın gereği yoktur.bellidir.

Başkan.!,hatta o kadar ileri ki,şu lafı birilerinden duyabilirsiniz. Vatan hainlerinin yanında yer almaktansa, hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız. O hırsız kimin parasını çalar. Onu da deyiver de bilelim.

Burada kim vatan haini hırsız mı, yoksa halkın oyları ile meşru olarak seçilmiş partiler mi.

Yukarıda Başkan derken neyi kastettiğimi size eski meşhur komutanlardan birinin sözünü tekrar edeyim.
(Komutanı aslan olan bir koyun sürüsü, komutanı koyun olan bir aslan sürüsünü her zaman yener.)
Adamın aklına şu soruda  geliyor. Komutanı aslan, sürüsü aslan olsa idi ne olurdu?Cumhuriyet ,hürriyet, bağımsızlık, laiklik anayasanın değiştirilemez ilk 4 maddesi olurdu ve oldu da.

Komutan,başkan demek ki her zaman önemlidir. Partisini veya memleketini idare edecek ve adil olacaktır.bu memlekette koyun sürüsü çoktur,ama aslanlarda az değildir.

Başkan deyince, şu soruyu da sormak gerekiyor.

Nasıl oluyor da 9 seçim kaybeden bir başkan hala partinin başında kalıyor bunu anlamak mümkün değildir.yoksa sürüsü aslan mıdır.

Ben bu memleketi idare eden gelmiş ve gelecek politikacılara, şunu sormak istiyorum. Ben kendimi bildim bileli yarım asrı birde çeyrek asır geçti. Bu memleket, bu halk hep  zar zor , dert ve borç içindedir. İstisnalardan bahsetmiyorum.

Soruyorum size bu memleketi gelmiş geçmiş idare edenler.
Derdiniz nedir?

Konuşurken mangalda kül bırakmazsınız, icraata gelince kendinizi kime teslim edersiniz. Nasıl bir  vesaik tir bu, yoksa her gelenin diet borcumu vardır. Hele bir gelmişi de,geçmişi de cevap versin.Nedir bu?

Adamlar 60-70 sene evvel harpten çıktılar, sonra 10 sene  boyunduruk altında yaşadılar, şimdi Avrupanın, dünyanın gözdesi oldular. Onları da başbakanlar partiler yönetmedi mi, onlarda da çeteler,memleket düşmanlar olmadı mı?
Biz o zamanlar harbe bile girmedik. o zamanlar dünyanın kendi kendine yetebilen 7 ülkesinden biri değil miydik. şimdi bizin dünyanın en refah en gelişmiş milleti olmamız gerekmez miydi. köprülerimizi, alt geçitlerimizi, uçağımızı, silahımızı, gemimizi, tankımızı, daha nice nicelerini kimseye muhtaç olmadan yapmamız,hayvancılıkta,tarımda,kimseye muhtaç olmadan üretmemiz gerekmez miydi..

Cevap verin.Bu Milletin seçtikleri cevap verin.nedir bu halimiz.

Yerel seçimlere gelince.

Bunu bir devlet bekası haline getirmek neyin nesidir…

Huzur içinde kavga etmeden bir yerel seçim, bu memleketin olmayan beka sorunundan önemlidir. Hepimiz bir gemide değil miyiz, batarsak hep beraber batmayacak mıyız. Boğulurken şu parti bu parti demeyeceksiniz. Biz ne yaptık diyeceksiniz. Şaadet getirmenize  bile müsaade etmeyecekler.

Önemli olan hangi partiden olursa olsun,seçilenlerin,o seçenler tarafından kontrol edilmesi,doğruların desteklenmesi,yanlışların göstere bilinmesi, halk ve belediye olarak beraberce o yörenin refah seviyesine getirilmesidir.

Hırsızlar vatan hainidir.

Seçmen seçimden sonra seçtiği ile beraber, istisnasız , yöresi için elini taşın altına sokmalıdır.
Burada, belediye başkanlığı altında Kent konseylerine büyük işler düşmektedir.

Seçimler hayırlı olsun.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kaptan

  14 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  CHP  sadece bir parti değildir, Laik Türkiye Cumhuriyetinin,Askeri, Ordusu, Polisi,Cumhuru,Atatürk ilkelerinin koruyucusu, Türkiye'nin bağımsız yargısı ve Hürriyetidir. CHP' yi , CHP yapan milyonlarca Atatürk sevgilisinin, bitmez tükenmez Vatan kavgasının Dünya partisidir. Kaptan, sen bunların neresindesin. O olduğun yerde bulunmak, Yürek ister. Oturduğun koltuk,bu memleketi kurtaranların koltuğudur. Kendine sor o koltuğa layık mısın. CHP kurulduğundan bu yana ,hesapla bakalım, kaç parti geldi, kaç parti gitti. Yeni gelen...
 • Bodrum Kimi Seçmeli…

  12 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Birkaç gündür sosyal medyada, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’u destekleyenler tarafından paylaşılan bir afiş dolaşmakta. Okuyunca ilk anda evet doğru algısı yaratan bu paylaşımı, irdelemek istedim. Afişte Paylaşılan ; “Mehmet Tosun Harita Mühendisi, Mahalli İdareler ve Şehir Planlamacısı, Trafik Planlama Uzmanı, Bir Şehir, Bir Belediye Başkanı’ndan Daha Ne isteyebilir, Karar Senin Bodrum, Kaybedecek 5 Senemiz Daha Yok. Bodrum İçin Mehmet Tosun” Sayın Mehmet Tosun’un, mesleğine ne kadar önem verdiğini...
 • CHP Neden Zaman Kaybetti?

  10 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  CHP de Bodrum Belediye Başkanı  adayını saptamak sanki Kocadon ile partinin genel merkezinin karıştırma öğretisinin staj alanı haline getirildi ve sonra da CHP ilçe örgütü dirayet ve aracılığı il ve halkla bütünleşerek   sona erdirildi. İlçe örgütü ile emeği geçenleri kutluyoruz.. kaos bitirildi. Karıştırmada emeği geçen Kocadon ve Genel Merkez de yaptıkları nedeniyle hesap alanında bloke edilmiş oldu. Biraz daha uzasa  ağa ile marabanın  yolculukta dönüşümlü olarak binit kullanmasına dönecekti bereket hikaye yarıda sonlandırıldı. Yine de d...
 • Cevap Verin.

  09 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Başkan mı,yoksa parti teşkilatımı bir partide önemlidir.her ikisi de diyebiliriz ama,Bazı partilerde bunu sormanın gereği yoktur.bellidir. Başkan.!,hatta o kadar ileri ki,şu lafı birilerinden duyabilirsiniz. Vatan hainlerinin yanında yer almaktansa, hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız. O hırsız kimin parasını çalar. Onu da deyiver de bilelim. Burada kim vatan haini hırsız mı, yoksa halkın oyları ile meşru olarak seçilmiş partiler mi. Yukarıda Başkan derken neyi kastettiğimi size eski meşhur komutanlardan birinin sözünü ...