logo

CHP 96 Yaşında…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş Yıl dönümü, Bodrum’da düzenlenen bir törenle kutlandı.

Bodrum Belediye Meydanı’ ndaki törene, Belediye Başkanı Ahmet Aras ve İlçe Başkanı Halil Karahan’ın da aralarında olduğu çok sayıda partili katılırken “Canan Kaftancıoğlu Yalnız Değildir. #Biz Mevsimi Başladı” yazılı pankart açıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması sonrası, partinin çelengi Atatürk Anıtı’na bırakıldı. Burada bir konuşma yapan İlçe Başkanı Halil Karahan, “Hepinizin bildiği gibi partimiz valiliğe dilekçe verilerek kurulmamıştır. CHP savaş meydanlarında Kuva-i Milliye ruhuyla kurulmuştur. Bunu sağlayan kurucu genel başkanımız ve Kuvacı kahramanları saygıyla minnetle anıyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise “Partimizin kuruluş yıl dönümün de tüm partililerimizi bir arada görmek bizim için çok önemli, çok değerli. Burada, şu anda karşınızda bir belediye başkanı değil, partimizin bir neferi duruyorum sevgili dostlar. Hep birlikte çalıştık, seçimi birlikte kazandık. Omuz omuza, kol kola. Gecemizi gündüzümüze kattık. Bu seçimi hep beraber kazandık. Türkiye’de de kazanılan bütün zaferlerde Ankara, İstanbul, Mersin’de, Bolu’da, Kırşehir’de. Hepsi sizlerin zaferidir, örgütümüzün zaferidir. Buna katılıyoruz. Atatürkümüz, laik, demokratik, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürkümüz, 2 emanet bırakmıştır. Bir tanesi Türkiye Cumhuriyeti, bir tanesi de Cumhuriyet Halk Partisi. Atatürk’ün emanetine sahip çıkmaya söz veriyor muyuz? Söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Okulların açıldığı bugün bazı okulları da ziyaret ettiğini anlatan Aras, “Yeni okula başlayan küçücük, gözleri ışıl ışıl çocuklarımız vardı. onlara bakınca Atamızın bizlere bıraktığı emaneti nasıl korumamız gerektiğini, o çocuklara nasıl benimsetmemiz gerektiğini insan bir daha anlıyor. Onlar karanlığın değil, aydınlığın çocukları yapmak bizim boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından partililer ellerinde bayraklarla hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

gaziantep escort