logo

CHP Meclis Listesinde 19. sıradan 1. sıraya

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı olarak Ahmet Aras’ın isminin açıklanmasıyla beraber, CHP’nin Belediye Meclis listesinde de değişiklik oldu. Daha önceki listede 1. sırada bulunan Ahmet Aras’ın istifasından boşalan 1. sıraya, daha önceki listede 19. sırada bulunan işadamı Uğur İlhami Özden getirildi.

Ahmet Aras’ın Genel Merkez tarafından başkan adaylığına atanmasının ardından hareketli saatler yaşayan CHP, öğleden sonra saatlerinde İlçe Seçim Kuruluna verdiği yeni başkan adayı ve değişen meclis listesi için yoğun bir mesai harcadı. Yeni meclis listesi hazırlanırken küçük çaplı bir krizin de yaşandığı öğrenildi.

CHP kulislerinden edinilen bilgilere göre, başkan adaylığına atanan Aras’ın, İlçe Seçim Kurulu’na bildirilecek yeni listede kendisinin belirleyeceği kontenjan adaylarını yazabilmek için, mevcut kontenjan adaylarından istifa etmelerini istedi. Adaylığı düşürülen daha önceki başkan adayı Mustafa Saruhan’ın Kontenjan adayları Dursun Göktepe, Banu Özberk ve Mehmet Kocair ise bu talebi kabul etmedi. Aras’ın ısrarına rağmen Mustafa Saruhan’ın da destek vermesiyle kontenjan listesinde değişiklik yapılmadı ve 3 isim ilçe seçim kuruluna verilen son listede de yerlerini korudu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?