Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 24°C
Gök Gürültülü

  CHP’den Erdoğan’a videolu yanıt

  CHP milletvekilleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’yi suçlayan açıklamalarına tepki gösterdi.

  CHP’den Erdoğan’a videolu yanıt

  CHP milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana Büyükşehir Belediyesi’nin fuar alanına Sahra Hastanesi yaptırması ve CHP’yi suçlayan açıklamalarına tepki gösterdi. Erdoğan’ın, “Adana’da hastane söz konusu değil ki” sözleri üzerine CHP’li vekillerin büyük bölümünü sahra hastanesinin videosunu yayınladı.

  CHP Yöneticileri Erdğan’ın sözlerine şu tepkiyi gösterdi:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: “Halka yalan söylenmez! Erdoğan’ın 1 yataklı dediği Adana Sahra Hastanesi’ni izleyin…”

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay : “RTE yi izlerken şu aklıma geldi “Gücü kaybeden kontrolü de kaybeder. İtibarı kaybeden de nezaketi kaybeder.” Olay şudur; azmi ile yükseldi hırsı ile batıyor. Telaşa gerek yoktur…”

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya: “AKP Genel Başkanı RTE tek sesli olun diyor. O ses de AKP’nin sesi olsun istiyor. #Diyanet İşleri Başkanına yapılan eleştiriler, neden devlete yapılan saldırı sayılıyor?! Herkesin Diyanet İşleri Başkanını da Başkanlığını da eleştirme hakkı var. İnsanlar can derdinde! Sarayın derdi, “CHP, İletişim Başkanım Fahrettin Altun’u üzdü.”

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa: “Ülkede 18 Milyon işsizken 38 milyon yoksulluk sınırı altında yaşarken Binlerce insan yoğun bakımda can çekişirken Ülkenin Cumhurbaşkanı CHP’yle uğraşıyor! Bir tek “Koronavirüs’ü de CHP çıkardı” demediği kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi kadar, Kılıçdaroğlu kadar başına taş düşsün!”

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: “Adana Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan ve Tayyip Erdoğan’ın içinde yatak dahi yok dediği 1000 yataklı, tam donanımlı Sahra Hastanesi. #ErdoğanınYalanları”

  İzmir Milletvekili Murat Bakan: “Birkaç oy devşirmek için ülkenin yetişmiş insanıyla kavga etmeye, toplumu germeye ve buradan bir sonuç beklemeye değer mi? Cumhurbaşkanlığı makamında oturuyorsanız bu sorumluluğu taşımak zorundasınız. Barolarımız dernek değil, vakıf değil; modern cumhuriyetin kurumları. Barolara saldırarak sadece toplumu kutuplaştırmış olursunuz. Belli ki Cumhurbaşkanı şöyle zorlu bir süreçte bile gerilmeyi ve kutuplaşmayı istiyor.”

  Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç: Millet maske bulamıyor bunun derdi hala CHP… CHP kadar başına taş düşsün. Su zor günlerde bile kin güdüyor. Üstelik Ramazan günü doğru da konuşmuyor. RTE yi izlerken şu aklıma geldi “Gücü kaybeden kontrolü de kaybeder. İtibarı kaybeden de nezaketi kaybeder.” Olay şudur; azmi ile yükseldi hırsı ile batıyor. Telaşa gerek yoktur…

  Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz: Erdoğan’ın üslubu ve konuşmaları gösteriyor ki, Türkiye’nin bir cumhurbaşkanı yok. O makamda şeklen oturan bir AKP Genel Başkanı var.


  Bodrum Haber