logo

CHP’li Erbay: Mücadelemiz devam edecek

CHP’li Erbay: Demokrasi ve hukukun üstünlüğü mücadelemiz devam edecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi 27. Dönem 2. Yasama yılı, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın yeni yasama yılının ilk Genel Kurul toplantısı açılış konuşması ile başladı.

TBMM’nin yeni yasama yılının başlaması üzerine bir basın açıklaması yapan CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay, “CHP olarak bugüne kadar olduğu gibi TBMM’nin yeni döneminde de halkımızın refahı, milletimizin geleceği,  demokrasi ve hukukun üstünlüğü için mücadele edeceğiz.” dedi.

AKP iktidarının her geçen gün TBMM’nin yetkilerini kısıtlamaya, hukuk devletini ortadan kaldırarak Türkiye’yi tek adam idaresine teslim etmeye çalıştığı bir dönemde CHP olarak üzerimizdeki büyük sorumluluğun bilincindeyiz diyen Erbay, “Yeni dönemde, halkımızın yokluk, yoksulluk ve açlığı pahasına sürülen saray saltanatına karşı, demokrasiyi rafa kaldırıp yerine kurulmak istenen tek adam rejimine karşı, hukukun üstünlüğüne yok sayıp oluşturulan keyfiliğe ve kuralsızlığa karşı büyük bir mücadele vereceğiz. Yeni dönemdeki mücadelemiz, ülkemizi tekrar hukukun üstün olduğu, demokrasinin işlediği, sanayide bacasının tüttüğü, çiftçisinin ürettiği, turizmcisinin yüzünün güldüğü barış ve refah içinde bir arada yaşadığımız bir Türkiye inşa etme mücadelesi olacaktır.” şeklinde konuştu.

Yeni dönemde AKP’nin TBMM’nin çalışmasını kısıtlamak ve Milletin temsilcisi olan Milletvekillerinin sesini kısmak için elinden geleni yapmaya çalıştığını belirten Erbay, “AKP, İç Tüzük’te yapmaya çalıştığı değişiklikle TBMM’yi işlevsizleştirmeye, Milletvekillerini susturmaya ve halkın sesinin Milletin meclisine taşınmasını engellemeye çalışmaktadır. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar, savaş şartlarında dahi susturulamayan TBMM bugün de susturulamayacaktır. Biz bedeli ne olursa olsun Milletin sesini Meclise taşıyacağız.” diye konuştu.

Yeni yasama yılında Muğla’nın sorunlarını Meclis gündemine taşıyacaklarını ifade eden Erbay, “Muğla tarım ve turizm kenti. Ancak bu iki sektörde de AKP’nin yanlış politikaları sonucunda büyük sıkıntı yaşanmaktadır. Yeni dönemde Muğla ile ilgili ihtiyaçları ve taleplerimizi daha yüksek bir sesle gündeme getirerek, ilimizin tarım ve turizm alanları yanı sıra alternatif alanlarda da gelişmesi, kalkınması ve yeni yatırımlar yapılması için çaba göstereceğiz.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?