Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 33°C
Az Bulutlu

  Çok lokasyonlu otel pazarlamasında 4 meydan okuma

  Çok lokasyonlu otel pazarlamasında 4 meydan okuma
  29.07.2020
  A+
  A-

  Gelişmekte olan ekonomiler, uluslararası turizme olan talebin artmasına neden olarak seyahat endüstrisini en hızlı büyüyen pazarlardan biri haline getirmektedir. Daha fazla servete erişimi olan insan sayısının artmasıyla birlikte, piyasa koşullarının güçlü kalması beklenmektedir. Ancak pazarlar genişledikçe rekabet de artıyor. Bu yazıda, çok konumlu bir otel olarak rekabetin önünde kalmak için 4 ipucu veriyorum.

  1. Marka Tutarlılığı

  Özellikle çok konumlu bir ortamda marka tutarlılığı zordur. Ancak etkili bir otel pazarlama stratejisinde marka tutarlılığı çok önemlidir. Markanızdan en iyi şekilde yararlanmak için kullandığınız tüm çevrimiçi ve çevrimdışı kanallarda, hem yerel düzeyde hem de global düzeyde tutarlı bir marka deneyimi sağlayın.

  Otel markanızın tutarlı kalmasını nasıl sağlıyorsunuz? Doğru araçlarla markayı etkin bir şekilde uluslararası olarak eşit şekilde sunabilirsiniz. Özel pazarlama yazılımlarıyla şubelerin otelinizin kurumsal kimliğinde kolayca (yerel) pazarlama malzemeleri oluşturmalarına, yönetmelerine ve sipariş vermelerine izin verebilirsiniz.

  2. Online Seyahat Acentelerinden (OTA) Artan Etki

  Yıllarca OTA’lar ve oteller uyumlu bir şekilde vardı. Bununla birlikte, son yıllarda OTA’lar üzerinden rezerve edilen konaklamalar için komisyon oranı sürekli arttı ve otellerin kârlılıklarını ciddi bir şekilde düşürdü.

  Kâr marjları üzerindeki etkinin yanı sıra OTA’lar, otellerin konukların kararları üzerindeki etkisini de sınırlandırıyor. TripAdvisor’ın web sitesi her ay 460 milyon ziyarete ulaşıyor. Oteller OTA’lardaki profilleri üzerinde kontrol sahibi olmak için mücadele edebilir.

  Bu kanallara tek başına dikkat etmek yeterli olmayacaktır. Doğrudan rezervasyon yaptırmak herhangi bir otel pazarlamacısı listesinin başında olmalıdır.

  3. Bütçeler

  Çok konumlu bir ortamda otel pazarlama kampanyaları oluşturmak söz konusu olduğunda en zor sorulardan biri, bunun için kimin ödeme yapacağıdır? Bir marka yöneticisi veya pazarlama yöneticisi olarak, şubelerinizi tüm kuruluş için pazarlamanın önemi konusunda ikna etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

  Ortak yatırımlar ortak sonuçlara yol açar. Araştırmalar, pazarlama maliyetlerini satışların yüzdesine göre ayıran otellerin, maliyetleri paylaşmayan şirketlere göre% 20 daha fazla büyüme sağladığını gösteriyor. Bu kooperatif pazarlama programları, pazarlama faaliyetleri için uzun vadeli planlama gerektirir ve yerel bağlı kuruluşlarınızı dahil etmeye teşvik eder.

  4. Geleneksel Pazarlama Stratejileri Modası Geçiyor

  Pazarlama ortamı hızla değişiyor. Potansiyel müşterileri ve müşterileri çekmek ve onlarla etkileşim kurmak için geleneksel pazarlama stratejilerinin etkinliğini ölçmek pazarlamacılar için bir zorunluluktur. Ne kadar fazla veriye sahip olursanız, o kadar stratejik olabilirsiniz.

  Gelişen teknoloji ve bilgi birikimi otel pazarlamacıları için gerçek bir mayın tarlası açıyor. Bu, yeni dijital pazarlama kanallarını denemek için alan sunar. Bireylere pazarlama eğilimini sürdüren ve Sanal Gerçeklik (VR), 360 ° videolar, sohbet botları ve Artırılmış Gerçeklik (AR) gibi yeni teknolojileri benimseyen stratejilere odaklanın.


  Bodrum Haber