logo

Deniz Çakır ve Derya Alabora’dan ‘Beyaz’ oyunu…

Deniz Çakır ve Derya Alabora, yeni bir tiyatro oyunuyla Bodrum’a geliyor.  Yıllar sonra bir araya gelen iki kız kardeşin geçmişleriyle ve kendileriyle yüzleşmelerini konu alan ‘Beyaz’ isimli oyun,10 Nisan Salı günü Bodrum Marmara kolejinde  izleyici karşısına çıkacak.

‘Beyaz’ oyunu için Deniz Çakır ve Derya Alabora bir araya geldiler. Hayatını evinden uzakta, kendi isteğine göre yaşayan abla ve hayallerini gerçekleştiremeyen kız kardeşin geçmişleriyle hesaplaşmasını aktaracak oyun, Ezop Sahne’nin prodüksiyonu ile sahnelenecek. Beyaz’ın biletleri satışa çıktığı andan itibaren yoğun ilgi ile karşılandı.

KONUSU

İki kız kardeş yıllar sonra annelerinin rahatsızlığı dolayısıyla tekrar bir araya gelirler. Abla kendi hayatını anlatıp dururken, kardeşi bu durumdan çok rahatsız olur. Çünkü abla evden ayrılıp hayatını yaşarken; kardeşi tam tersi evde kalıp hayallerini yaşayamamıştır. Abla ve kardeş devamlı geçmişin muhasebesini yaparlar. Acıdan, sessiz dinginliğe doğru bir yolculuk başlar. Ertelenmiş duygular, konuşmalar yavaş yavaş aralarındaki sarsılmış bağı yeniden birbirine bağlayabilecek midir?

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

gaziantep escort