logo

Denizcileri dehşete düşürdü.

Uzun zamandır tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanlığı Konutu’nun yapılmakta olduğu Gökova Okluk Koyu’nda deniz yüzeyinde gözlenen manzara, denizcileri dehşete düşürdü.

Okluk koyunda geçen yıldan beri inşaatı devam eden Cumhurbaşkanlığı yazlık konutu, kesilen binlerce ağaç ve inşaatın doğaya verdiği zararlar nedeni ile tepki ve tartışmalara neden oluyordu. Son günlerde yörede yaşayanların ve teknecilerin denizde gördükleri manzara ise şaşkınlıkla karşılandı. Sosyal medya üzerinden yayılan görüntüler ve video kayıtları şaşkınlıkla izleniyor ve cevap bekleyen birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

1 Haziran’da bütün koyu kaplayan köpük kıvamındaki malzemenin halen ne olduğu kesinleşmiş değil. İddialara göre, İstanbul’un Şile ilçesinden tankerlerle getirtilen 120.000 ton kum Okluk koyunda denize dökülüyor. Ardından, bazılarının kum köpüğü diye tanımladığı topaklar tüm koyu kaplıyor. Bu topakların patlaması halinde ortaya çıkacak çamurun tüm koyu kaplayacağı ve eğer bunlar inşaatlarda kullanılan dolgu amaçlı köpük topakları ise, doğada 5000 yıl yok olmayacakları iddia ediliyor.

Denizciler ve vatandaşlar, yapımı devlet tarafından sürdürülen inşaatın neden olduğu bu durumu kime şikayet edeceklerini ise bilemez durumda olduklarını ifade ediyorlar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

gaziantep escort