logo

Dökün Dökün Nasıl Olsa Hesap Soran Yok

Bodrum’un İslamhaneleri Mahallesi’nde 16 dönümlük bir araziye, izinsiz şekilde sahibi tarafından yüzlerce kamyon hafriyat döküldüğü iddia edildi. Arazide kiracı olarak bahçesi bulunan peyzajcı ise hafriyat sebebiyle malzemelerinin toz toprak içinde kaldığını ve dükkanını taşımak zorunda olduğunu dile getirdi.

İslamhaneleri Mahallesi’nde 16 dönümlük bir araziye iddiaya göre yaklaşık 5-6 ay önce arazi sahibi tarafından hafriyat dökülmeye başlandı. Arazide Bahçe Düzenleme ve Peyzaj ürünleri satışı yapan Aşkın Kotlu, hafriyatın gerekli izinler alınmadan döküldüğünü ve arazideki ağaçların moloz altında kaldığını iddia ederek duruma tepki gösterdi. BİMER’e de şikayet dilekçesi gönderen Aşkın Kotlu işletmesindeki ürünlerin toz toprak içinde kaldığını ve işletmesini araziden taşıyacağını da ifade etti.

Araziye gelen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ise yaptıkları incelemelerin ardından gerekli izinler alınmadan araziye hafriyat döküldüğüne dair tutanak tutup, bölgeden ayrıldı.

Konu ile ilgili Kent Haber’e açıklama yapan Aşkın Kotlu, “Ben bu arazide kiracıyım. Ben bu arazide koyunlarımı da otlatıyordum. Bir süre sonra arazi sahibi bana ‘araziye birkaç kamyon toprak dökeceğini, daha sonra kaldıracağını söyledi. O arsaya yüzlerce kamyon moloz döktüler. Gece gizli gizli döktüler. Arsadaki ağaçlar moloz altında kaldı. Benim dükkanımdaki ürünler toz toprak içinde kaldı. Bitkilerim mahvoldu. Şimdi dükkanımı taşıyorum. Ben BİMER’e şikayette bulundum. Daha sonra jandarma benimle irtibata geçti, jandarmaya ifade verdim. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelip tutanak tuttular. Onlara da ‘biz bu verimsiz araziyi verimli hale getirmek için bu hafriyatı döküyoruz’ diyorlar. Dökülen hafriyat nedeniyle suyun yolu değişti, yağmurda dükkanımı su bastı” ifadelerini kullandı.

Kent Haber

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

gaziantep escort