DOLAR
8,5125
EURO
10,2743
ALTIN
499,36
BIST
1.441

  En Güzel Bodrum Koyları

  En Güzel Bodrum Koyları
  27.01.2021
  A+
  A-

  Bodrum Yarımadası civarında birbirinden güzel, birbirinden şirin onlarca hatta yüzlerce koy bulunuyor. Türkbükü, Yalıkavak civarındaki koylar ayrı güzel, yarımadanın güneyindeki koylar ayrı bir güzel. Hal böyle olunca Bodrum’a gelen bir tatilciyi mükemmel manzaralar, masmavi sular bekliyor. Sizler için en güzel Bodrum koyları yazımız ile 2021 yazında gezmeniz görmeniz için küçük bir liste oluşturduk. Hazırsanız hemen başlayalım.

  Cennet Koyu: Bodrum denilince akla ilk gelen koylardan biri kuşkusuz Cennet Koyu. Göltürkbükü sınırları içerisinde bulunan Cennet Koyu mavi ve yeşilin en güzel tonlarının kavuşma noktası. Bu koyda herhangi bir işletmenin bulunmaması ise tatilciler için büyük şans. Gürültüden uzak, sakinlikler içinde güzel bir gün geçirmek istiyorsanız gideceğiniz ilk duraklardan biri kesinlikle burası.

  Yalıkavak Koyu: Aslında Yalıkavak Koyu yüzmeye pek elverişli değil. Çünkü gün boyu aldığı sert rüzgarlar yüzünden her daim dalga ile karşılaşmanız mümkün. Plajın tadını çıkarmak isterseniz buradan güzeli de yok. Çünkü koy civarında bir sürü restoran ve cafe bulunuyor. Güneşlenirken sosyalleşmeniz için de sizlere fırsat sunuyor burası.

  Gümüşlük Koyu: Gümüşlük de Bodrum’un en popüler noktalarından biri. Denizi için olmasa da bölgenin bohem tarzı için tercih ediliyor daha çok. Gündüz gelip Gümüşlük Koyunda gezebileceğiniz gibi akşam da güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

  Gümbet Koyu: Bodrum’un en hareketli noktalarından biri olan Gümbet hem gece hayatı ile hem de upuzun plajı ile gelenleri memnun ediyor. Denize girmek için oldukça elverişli olan Gümbet Koyu eğlenmek isteyenler için de birçok alternatif sunuyor. Beach clubların yoğun olduğu sahil bölgesinde Bodrum su sporları merkezi de bulunuyor.

  Bağla Koyu ve Deve Plajı: Bodrum tekne turları için en popüler iki nokta olan Bağla Koyu ve Deve plajı, harika suya sahip. Bu koyların denizinde yüzmek başlı başına çok büyük bir keyif. Eğer Bodrum’a geldiyseniz kesinlikle görmeden dönmeyin deriz.

  Orak Adası Koyları: Bodrum’un 15-20 kilometre doğusunda bulunan Orak Adası, bölgenin en popüler noktalarından biri. Bodrum tekne turu yapan firmaların da uğrak noktası. Ada hayli büyük ve hem doğ tarafında hem de batı tarafında birbirinden güzel koylar bulunuyor. Araç ile gidişin mümkün olmadığı adayı ve koylarını görmek istiyorsanız ya tekne turu yapmalısınız ya da tekne kiralamalısınız.

  Tüm bu koylara ek olarak Mazı Koyu, Yalıçiftlik Koyu, Bitez Koyu, Akyarlar Karaincir Koyu da Bodrum’un en güzel koyları arasında sayılabilir. Kısacası Bodrum’a geldiyseniz ve hakkını vererek gezmek istiyorsanız sizler için alternatif çok. Şimdiden herkese keyifli bir 2021 yazı dileriz.