logo

Eski bir köy kahvesini sanat mabedine çevirdi.

Barış, evren, doğa ve varoluşla ilgili temaları işlediği eeserleri Sırbistan Modern Sanatlar Müzesi gibi pek çok ülkede sergilenen sanatçı ressam Setenay Özbek, Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi Geriş köyünde kurduğu sanat atölyesinin açılışında sanatçı dostlarını ağırladı. Eski bir köy kahvesini sanat mabedine çeviren Setenay Özbek, atölyesinde çocuklar ve yetişkinlerle resim çalışmaları yapacak. Atölyenin aynı zamanda sanatçıların buluşma noktası olacağını söyleyen Özbek, ilerleyen günlerde dünyaca ünlü ressam ve heykeltraşların bir araya geleceği bir de şenlik planladığını anlattı.

Atölyesinde çocuklarla birlikte resim ve mandala gibi çalışmalar yapmayı planladığını belirten Özbek, “Çocukların gelişimine yönelik çalışmalar yapmayı düşünüyorum. Buraya gelip ziyaret ediyorlar çocuklar. Meraklı ve hevesliler. Elbette okullarında resim eğitimi alıyorlar. Biraz daha farklı bir sanat anlayışıyla, onların gelişimine yönelik bir şeyler yaparız diye düşünüyorum. Gönüllülük üzerinden yapacağız bu çalışmaları” dedi.
Özbek, “Köyün samimiyeti çok güzel. Sanatçı arkadaşlarımın atölye ortamında buluşmalarını sağlamak istiyorum. Burası hep beraber üreteceğimiz bir atölye ortamı olacak. Bir galeri olmayacak ama. Bir sanat ortamı olarak değerlendireceğiz.” diye konuştu.

Nisan Mayıs aylarında bir şenlik yapacağını da kaydeden sanatçı, “Yurt dışındaki sanatçı dostlarım davet bekliyorlar benden. MÜzisyenler, edebiyatçılar, ressam ve heykeltraşlar olacak. Halkla beraber olacağımız bir şenlik konseptinde olacak.” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?