logo

Fabo Kırma, Eleme Tesisleri ve Beton Santralleri

Farklı işletmeler, farklı sektörlere hizmet üretebilmek için kırma, eleme tesisleri kurmaya çalışmaktadır. Kurulacak olan tesisler, iş sahasında bulunan kaya maddelerinin sertlik derecelerine göre tesislerde kullanılacak makine seçimleri yapılmaktadır. Fabo konkasör üretiminde uzun yılların vermiş olduğu deneyimlere sahip bir firmadır. İşletmeler kuracakları iş alanlarına çeşitli makinelerden oluşan bir tesis kurarlar. Tüm makine ihtiyaçlarını Fabo firması tarafından güvenli bir şekilde karşılamaya çalışıyorlar. İhtiyaçlara yönelik doğru makine seçimlerin yapılmasında tüm sektörlere yardımcı oluyorlar. Temin ettikleri tesisler sabit ve mobil özelliklerine sahiptir. Kullanım alanına göre proje geliştiriyorlar.

Konkasörler

Her sertlik derecesindeki kayaların kolaylıkla kırılabilmesi için üretilen konkasör makinelerini birinci sınıf malzemeler kullanarak üretiyorlar. Dayanıklı malzemeler olduğu için her türlü iklim şartlarında kolaylıkla kullanılabilmekte ve üstün verimlilik sağlanabilmektedir. Maden ocakları ve taş ocakları gibi alanlarda büyük kayaların kırılmasını sağlayan makinelere konkasör adı verilmektedir. Kullanım yerlerine göre sabit konkasör ve mobil konkasör çeşitleri vardır. Fabo üretimini yaptığı konkasör makineleri modellerine ile saatte 100 ton ile 1000 ton arasında kırma işlemi yapabildiklerini belirtiyorlar. Yüksek verimlilik özelliği olan makineleri işletmelerin taleplerine göre farklı özelliklerde projeler hazırlanarak üretiliyor. Büyük ve kurulumu zor olan bu tesislerin tüm kurulum ve bakım hizmetlerini Fabo firması veriyor.

Konkasör Tesisinin Yapısı

Taş kırma işlemleri için kurulan konkasör tesisi birçok ekipmanın bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bu tesisin yapısında, besleyici hazneler, çeneli kırıcılar, taşıyıcı bantlar, titreşimli ve diğer özelliklere sahip elek sistemleri gibi ekipmanlardan oluşmaktadır. Zor koşullarda, verimlilik yüzdesi yüksek olarak çalışmaları gerektiği için dayanıklı çelik malzemelerden yapılırlar. Konkasör makineleri ile her türlü madenin kırılması, eleme ve yıkama işlemleri yapılır, kırılan maddeler boyutlarına göre birbirinden ayrılır. Ayrılan her kaya parçası türü kullanım alanlarına göre ilgili alanlarda kullanılır. Daha çok yol yapımları ve inşaatlar için mıcır taş ya da kum üretimi yapılır.

Sabit Konkasör

Sabit konkasör çeşitleri kurulumu yapıldığı iş sahalarında kalıcı olacak şekilde uzun süreliğine kurulur. Kurulum yapılacak iş alanına parça parça taşınır ve Fabo uzmanları tarafından parçaların montajı yapılarak kurulum gerçekleştirilir. Fabo şirketi sabit konkasör tesislerini alan firmalara istedikleri yere kurumu yaklaşık 20 ile 30 gün arasında tamamlayarak kullanılır duruma getirdiklerini belirtiyorlar. Sabit tesislerin kurulumu ve bakımı diğerlerine göre daha maliyetlidir. İş bitiminde sökülmesi ve başka alanlara taşınması hem çok zaman almakta hem de zahmetli olmaktadır.

Mobil Tesisler

Taş ocakları, maden ocakları, alt yapı çalışma alanları gibi farklı alanlarda taş kırma işlemleri için kurulacak olan tesisler için işletmeler mobil tesisleri tercih ediyorlar. Mobil tesisler hazır kurulum olarak üretilebilmekte ve iş sahasına bir tır aracılığı ile taşınabilmektedir. Bu makinelerin taşınması ve kurulum zaman almadığı için kurulum maliyetleri düşük olmaktadır. Çalışma alanının büyüklük durumuna göre farklı ölçülerde üretilebilmekte ve en dar çalışma alanlarında bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Fabo mobil tesisleri modellerine göre farklı üretim kapasitelerine sahiptir.

Paletli Konkasörler

Teknolojinin gelişmesi birçok işlemin daha kolay yapılmasını sağlamaktadır. Fabo firması üretimini yaptığı konkasör çeşitlerinde, yeni teknolojileri kullanarak mobil tesislerin paletli modellerini geliştirmiştir. Paletli konkasör tesisleri ile kırma, delme, taş ayırma, eleme gibi farklı işlemleri daha kolay yapabilirsiniz. Kolay ve pratik kullanım özelliklerinde dolayı birçok avantaj sağlamaktadır. paletleri sayesinde çalışma alanında istenilen yere yönlendirilebilmekte ve işlemler kolaylaştırılmaktadır. Uzun yıllar tüm sektörlerde kullanılan taş kırıcılar için Fabo firması sektörde yeni kırma, eleme, yıkama makineleri üretimi yaparak güvenli hizmetler vermeye çalışıyorlar.

Ürün Fiyatları

Fabo üretimini yaptığı tüm ürünleri türlerine göre fiyatlandırmaktadır. Sabit, mobil ve hareket edebilen makineleri için işlem kapasitelerine göre fiyatlandırarak müşterilerine sunuyor. Dünya genelinde 43 ülkeye ürün satışını gerçekleştirdikleri için müşterilerine sürekli uygun fiyat seçeneklerini sunmaya çalışıyorlar. Ürünleri arasında, sabit konkasör, mobil konkasör, yedek parça ekipmanları ve tüm tesislerin ikinci el ürün çeşitleri bulunduruyorlar. İşletmeler Fabo firması ile web sitesinde yer verdiği telefon numaraları ya da kurumsal mail adresi üzerinde ulaşabiliyorlar. Ürün seçimi, ürün hakkında bilgi talebi ve satın alma işlemleri gibi tüm işlemleri hemen başlatabiliyorlar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

gaziantep escort