logo

“Fakirle İşim Olmaz”

Lüks araçlar ve lüks evler kiralayarak, kendini zengin gibi gösterip, ünlü isimlerin evlerinde hırsızlık yapan bir kişi Bodrum’da yakayı ele verdi. Türkiye’nin dört bir yanında 18 suçtan aranan ve 70 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan sosyete hırsızının verdiği ifadede “benim fakirlerle, parası olmayanla işim olmaz. Ben lüks ev, araç kiralarım ve zenginlerle arkadaş olur onları soyarım” dediği ortaya çıktı.

Türkiye’nin birçok şehrinde 18 suçtan aranan ve 70 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan azılı hırsız Bodrum’da yakalandı. Bodrum’da lüks bir sitede yaşayan ve site içerisindeki evlere girerek hırsızlık yapan H.Ç. ile yanındaki şahıslar R.A ve İ.K hırsızlık malları ile kıskıvrak yakalandı.

LÜKS YAŞAYAN HIRSIZ

Türkiye genelinde aranan ve özelikle İstanbul, Yalova, İzmir, Eskişehir ve Bodrum’da yaşayan H.Ç.’nin gittiği şehrin en lüks sitesinde ev kiraladığı, lüks araç kiraladığı ve kendini zengin göstererek, zenginlerle arkadaş olduktan sonra evlerine girerek hırsızlık yaptığı ortaya çıktı. Hırsızlık zanlısının yaz aylarında Bodrum’un Yalıkavak Mahallesinde bulunan lüks bir sitedeki villada kaldığı ve site sakinleri ile arkadaş olduktan sonra evlere girerek hırsızlık yaptığı öğrenildi. Milyon dolarlık araçlarla gezen ve kendini zengin gibi gösteren H.Ç. son olarak ünlü bir işadamının evine girerek tanesi 4 bin lira olan 20 çift ayakkabı çaldı.

POLİS YÜZLERCE GÜVENLİK KAMERASI İZLEDİ

Ülkenin her yerinde aranın hırsızın yaptığı son soygun sonrasında Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş büro ekipleri evin çevresinde bulunan yüzlerce güvenlik kamerasını inceledi. Ekipler yaptıkları incelemeler sonucunda şüpheli lüks bir cip tespit etti. Aracı teknik takibe alan ekipler yolda aracı durdurarak arama yaptı.

AYAKKABILAR ELE VERDİ

Araç içerisinde çıkan ayakkabılar polis ekiplerini şüphelendirdi. Daha önce evine girilen bir işadamının ayakkabılarının çalındığı ve ayakkabıların özel bir seri olduğu bilgisi üzerine ayakkabılar incelemeye alındı. Araçta bulunan ayakkabıların özel üretim ve kişiye özel olduğunu tespit eden polis ekipleri ünlü iş adamı ile irtibata geçerek ayakkabıların kendisinin olup olmadığını sordu. İşadamı da ayakkabıların kendisine ait olduğunu söyledi. Bunun üzerine gözaltına alınan 3 kişi Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

FAKİRLE İŞİM OLMAZ

Yapılan sorgularının ardından sahte kimlik ile gezdikleri tespit edilen H.Ç, R.A ve İ.K’nin gerçek kimliklerine ulaşıldı. 3 şahıstan H.Ç’nin Türkiye’nin birçok şehrinde arandığı ve 70 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası olduğu öğrenildi. Polise ifade veren H.Ç’nin ifadesi ise şaşırttı. H.Ç’nin verdiği ifadede “benim fakirlerle, parası olmayanla işim olmaz. Ben lüks ev, araç kiralarım ve zenginlerle arkadaş olur onları soyarım” dediği ortaya çıktı.

Kent Haber

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

gaziantep escort