DOLAR
32,2249
EURO
34,9718
ALTIN
2.423,96
BIST
10.676,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Hafif Yağmurlu
24°C
Muğla
24°C
Hafif Yağmurlu
Salı Az Bulutlu
25°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
24°C
Perşembe Açık
25°C
Cuma Açık
28°C

FIBA Avrupa Kupası’nda Bahçeşehir Koleji ile Manisa BŞB’nin rakipleri belli oldu

Ülkemizi Bahçeşehir Koleji ile Manisa Büyükşehir Belediyespor’un temsil ettiği FIBA Erkekler Avrupa Kupası’ta 2. tur grupları belli oldu.

FIBA Avrupa Kupası’nda Bahçeşehir Koleji ile Manisa BŞB’nin rakipleri belli oldu
A+
A-
Aktur tatil sitesi

Basketbol FIBA Erkekler Avrupa Kupası 2. turunda gruplar belli oldu.

Gruplarını lider tamamlayan 10 takımın yanı sıra en iyi ikinci 6 ekip adlarını üst tura yazdırdı. Türk temsilcilerinden 2022’de şampiyonluk elde eden Bahçeşehir Koleji L Grubu’nda Litvanya’dan Jonava, Polonya’dan Legia Varşova ve Portekiz’den Sporting’le aynı grupta yer alacak.

M Grubu’nda yoluna devam edecek Manisa Büyükşehir Belediyespor ise İspanyol Casademont Zaragoza, Çekya’dan ERA Nymburk ve Fransız BCM Gravelines Dunkerque ile karşılaşacak.

İkinci tur karşılaşmalarının 6 Aralık Çarşamba günü başlayıp 7 Şubat 2024’te tamamlanacağı FIBA Avrupa Kupası’nda, gruplarında ilk 2 sırada yer alanlar Mart ayında çeyrek finalde mücadele edecek.

Organizasyonda ikinci tur grupları şöyle:

K Grubu: Balkan Botevgrad (Bulgaristan), Surne Bilbao Basket (İspanya), Gottingen (Almanya), Porto (Portekiz)

L Grubu: Bahçeşehir Koleji, Jonava (Litvanya), Legia Varşova (Polonya), Sporting (Portekiz)

M Grubu: Manisa Büyükşehir Belediyespor, Casademont Zaragoza (İspanya), ERA Nymburk (Çekya), BCM Gravelines Dunkerque (Fransa)

N Grubu: ZZ Leiden (Hollanda), Niners Chemnitz (Almanya), Itelyum Varese (İtalya), CSM CSU Oradea (Romanya) (AA)

polat-galle