logo

Geniş Gözenek Tedavisinde Kompleks Yaklaşım

Yüzdeki genişlemiş gözeneklerden nasıl etkili bir şekilde kurtulacağınızı anlamak için önce nereden geldiklerini bulmak gerekir. Bu sorun en sık cildin yağlanma eğiliminde olan bölgelerinde bulunur.

Burun kanatları, çene ve alın. Ayrıca yanaklar da buna maruz kalabilir. Gözenekler fazla yağı ciltten uzaklaştırmaktadır. Çok fazla yağ biriktiğinde ise gözenekler genişler. Böyle bir durumda yüzdeki genişlemiş gözenekler çıkarılmalıdır. Güzellik uzmanı Hande Ulusal genişlemiş gözeneklere sebep olan iki ana nedeni belirledi! Bunlardan ilki genişlemiş gözeneklerin ortaya çıkmasına olan genetik yatkınlık, ikincisi ise yaşa bağlı değişikliklerdir.

Gözenekler Nasıl Sıkılaştırılır?

Genişlemiş gözenekler problemini çözmek için Hande Ulusal’ın kliniğinde artık gözenek sıkılaştırma tedavisi uygulanmaktadır! Bu tedavi genişlemiş gözeneklerin fark edilemez hale gelmesi usulüne dayalı bir müdahaleyi içermektedir. Bu sonuç kirlenmiş gözeneklerin temizliği ile elde edilmektedir. Müdahaleden sonra cildin tonu ve elastikiyeti artar.

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri

Yüz derisindeki genişlemiş gözenekleri ortadan kaldırmak ancak kompleks bir yöntemle mümkündür. Bu yöntemde (biyorevitalizasyon ve mezoterapi) enjeksiyonlar ve özel cihazlar kullanılır.

Kullanılan cihazlar yüzün ultrasonik temizliği, radyo lifting, mikrodermabrazyon, lazer piling, ultra fonoforez ve kriyoterapidir. Ayrıca kimyasal piling seçenekleri kullanılarak yapılan profesyonel kozmetolojik müdahaleler de yapılmaktadır. Bunları uygun gözenek sıkılaştırma fiyatları ile artık Hande Ulusal kliğinde gerçekleştirmek mümkündür.

Etkili ve Uzun Vadeli Şekilde Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi

Tedavi ve onarım programı, cildin durumunu dikkate alarak, lazer ve tedavi kozmetolojisi merkezimizin uzmanları tarafından bireysel yaklaşımla seçilmektedir.

Hande Ulusal kliniğindeki kozmetik uzmanları, genişlemiş gözenekler de dahil olmak üzere çoğu cilt kusuruyla cilt gençleştirme uygulamaları sayesinde başarılı bir şekilde başa çıkmaktadır. Derinin gözenek genişliği ile mücadele etmek için her hasta için durumu, tipi, hastanın yaşı ve diğer birçok faktör dikkate alınarak, bireysel bir program seçilir.

Cilt Gençleştirme ve Gözenek Sıkılaştırma Pilingleri

Çeşitli piilingler yardımıyla, keratin hücre tabakası kaldırılır. Bu da rejenerasyon ve metabolizma süreçlerini uyarır. Sonuç olarak, cilt daha elastik hale gelir, gözenekler daraltılır, yüzey yumuşatılır, ten rengi iyileşir, bu da genişlemiş gözeneklerin çıkarılmasına yardımcı olur.

Kalıcı sonuçların ancak bütünleşik bir yaklaşımla elde edilebileceği unutulmamalıdır. Her durumda, yüzdeki genişlemiş gözeneklerin tedavisi için diyete dikkat etmek gerekir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

gaziantep escort