logo

Gözyaşlarına hakim olamadı. 

Bodrum Belediye Meclisi son ve 2019 yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı duygusal anlara sahne oldu. Toplantıda bir veda konuşması yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Konacık Mahallesi’nde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek toplantıya katılım oldukça yoğun olurken, salonun koltukları neredeyse tamamen doldu. Toplantı Youtube üzerinden de canlı yayınlandı.

Herodot Kültür Merkezi girişinde çiçeklerle karşılanan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, toplantının başında bir konuşma yaptı. Zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Mehmet Kocadon, siyasi hayatı, Bodrum Belediye Başkanlığı dönemi ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olma süreci ile ilgili bir konuşma yaptı. Kocadon, “Belediye başkanlığım sürecinde hiç kimsenin kalbini kırmamaya çalıştım. Odama giren herkese bir çözüm üretmeye çalıştım. Hep çözümün bir parçası olarak 20 yıla yakın görev yaptım. Bu süreçlerde yanlışlarımız da olmuştur. Bilmeyerek bir kardeşimizi kırdıysak özür dilerim. Ama kimsenin elinden yasal yetkisini almadım, kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Bodrum halkına, çalışan tüm personelime, 1999 yılından bu yana benimle birlikte çalışmış siyasi arkadaşlarıma, meclis üyelerime hepinizin huzurunda hakkımı helal ediyorum” dedi.

Belediye Meclis toplantılarında muhalif çıkışları ile dikkat çeken Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Şakir Açıkgöz de Kocadon’a hitaben yaptığı konuşmada “Bodrum’a sunduğunuz 25 yıl için, emekleriniz için teşekkür ediyorum. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığınız için de hayırlı olsun diyorum. Yolunuz açık olsun. Allah sizi ve Bodrum’u utandırmasın. Burada 5 yıl boyunca çok tartışmalarımız oldu. Ben sizden, belediye meclis üyelerinden, belediye çalışanlarından helallik istiyorum. Ben burada yasalar çerçevesinde kendi ilke ve doğrularımı söyledim. Kabul oldu, olmadı. Ben bunları kimseyi kırmak için söylemedim, Bodrum yararına söyledim. Bilmeden kırdıysam özür diliyorum. Hepsi hakkını helal etsin, benden yana helal olsun” ifadelerini kullandı.

Bağımsız Belediye Meclis üyesi Süleyman Mazı da “Bizler 5 yıldır birlikte görev yaptık. Kendi grubumuzla ilgili söylüyorum, aldığımız bütün kararlarda bilgimiz ve vicdanımızla hareket etmeye çalıştık. Bize yetki veren Bodrum halkının hiçbir zaman için başını öne eğecek kararın altına imza atmadığımızı düşünüyorum. Bundan sonra aday olan siz ve diğer arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

CHP’li Meclis üyeleri Mustafa Saruhan, Funda Pekdemir ve Taner Uslu da birer konuşma yaptılar.

Toplantıda önerge olarak sunulan Yalıçiftlik Mahallesi’ndeki spor tesisine geçtiğimiz yıl geçirdiği elim trafik kazasında yaşamını yitiren Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ’ın isminin verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinden imarla ilgili olan ilk madde oyçokluğu ile kabul edilirken, yine imarla ilgili olan 2,3, 9 ve 10’uncu maddeler imar komisyonuna havale edildi.

4’üncü maddede Yalıkavak Mahallesi’ndeki Gökmen 1 Sokak isminin Hacı Süleyman Ağa olarak değiştirilmesine ilişkin teklifte imar komisyonunun aldığı ret kararı oybirliği ile kabul edildi.

5’inci maddede İslamhaneleri Mahallesi 5309 Sokak, Yılmaz Gündoğan Sokak olarak değiştirilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda 6,7 ve 8’inci maddeler de oybirliği ile kabul edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?