logo

Güçlü Muğla lobisi için güç birliği

MUĞLA odaları ve borsa ortak toplantısı, bu yıl ilk kez milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda ilin ortak sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Muğla borsa ve odaları, 2006 yılından bu yana 3 ayda bir düzenledikleri ortak toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda AK Parti milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, CHP milletvekilleri Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Burak Erbay ile Suat Özcan, İYİ Parti Milletvekili Metin Ergun yer aldı. Muğla Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, 7 milletvekili böyle bir platformda ilk kez bir araya geldi.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen toplantı, ilgi çekti. Muğla’nın ortak sorunlarına yönelik fikirlerin ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda konuşma yapan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, “Burada ilimiz ve bölgemiz adına bir ilki gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşamaktayım. İlk defa tüm partilerimizin milletvekilleri ve reel sektör temsilcileri olarak, bugüne kadar olmayan, güçlü bir Muğla lobisiyle, Muğla’nın sorunlarını ve yapılabilecekleri konuşmak için bir aradayız. Elbette ki iç içe geçmiş pek çok sorunumuzun tek ve kolay bir çözüm yolu yoktur. Sürdürülebilir çözüm ancak uzun vadede ve merkezi ve yerel yönetimlerin işbirliği ile sağlanabilir. Bu kapsamda ilimiz adına verimli bir toplantı olmasını umut ediyorum” dedi.

Toplantı, milletvekillerinin, oda başkanlarının ve katılımcıların aktardığı sorunlar ve çözüm önerileri noktasında fikir alışverişi ile sürdü.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?