ref: refs/heads/v3.0
DOLAR
28,9070
EURO
31,1398
ALTIN
1.883,27
BIST
7.855,06
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Yağmurlu
11°C
Muğla
11°C
Yağmurlu
Perşembe Yağmurlu
10°C
Cuma Az Bulutlu
11°C
Cumartesi Az Bulutlu
11°C
Pazar Az Bulutlu
10°C

Halkın Malını Peşkeş Çekenler Belediyecilik Dersi Veriyor

Halkın Malını Peşkeş Çekenler Belediyecilik Dersi Veriyor

Halkın Malını Peşkeş Çekenler Belediyecilik Dersi Veriyor

Bodrum Haber

Gökmen Ulu’nun hazırladığı  “KOMÜNİST OSMAN” belgeseli Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde bugün gösterimi yapılacak.

Belgeselin gösterimi sonrası “Sosyal Demokrasi ve Toplumcu Belediyecilik” konulu bir de söyleşisi düzenlenmiş.

Konuşmacılar: Gazeteci Yönetmen Gökmen Ulu-Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras- Eski Kültür Bakanı ve SODEV Kurucusu Ercan Karakaş – CHP TBMM Grup Başkanı Özgür Özel.

”Komünist Osman” belgesel  gösteriminden sonra Komünist Olmayan, hatta komünistlere göre “revizyonist” olan konuşmacılar ahkam kesecek.

Konumuz belgeselin gösterimi veya hazırlayanı değil.

Gösterim sonrası “Sosyal Demokrasi ve Toplumcu Belediyecilik” adlı söyleşinin konuşmacıları. Konuşmacıların konu üzerindeki yeterlilikleri.

Özgür Özel, son dönemlerde Bodrum’u mesken tutmuş, 2.Tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde “siz bu işi beceremiyorsunuz, bakın ben Bodrum’da oyları nasıl arttırıyorum.” diyerek seçim otobüsünde, bağırtının ötesine gitmeyen seslenişte bulunmuş bir zat.

Kendi seçim bölgesine hayrı yok, Bodrum’da ahkam kesiyor.

Belediyecilik tecrübesi, Manisa’da iki kez belediye başkanlığına aday olup seçilememesinden ileri gelmekte. Baktı olmuyor milletvekili olayım diyen bir cevher. 24, 25, 26, 27 ve 28. dönem Manisa milletvekili halen bu göreve kaybedilen seçimlere rağmen devam etmekte.

Ercan Karakaş, keşke bu kareye girmeseydi diyebileceğim bir insan. Ercan  Karakaş ve Müjde Ar çok saygı duyduğum insanlar.

Neden bu karede olmamalı “Müjde Ar kendisini tehdit eden CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a: Dairem kaçaksa sizi evimi yıkmaya davet ediyorum” ve “Müjde Ar  Ahmet Aras’ın hakkında dava açmış” başlık haberlerden dolayı. Konu tamamen belediye başkanlığında gösterdiği acizlikle ilgi idi.

“Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a hitaben, “Sitedeki dairem kaçaksa sizi görevinizi yapmaya ve evimi yıkmaya davet ediyorum. Keşke bu çabanızı 2,5 aydır Gündoğan sakinleri için işkenceye dönüşen gürültü kirliliğini sonlandırmak için harcasaydınız” ifadelerini kullandı.”

Siz simdi kalkıp eşitinizle böyle bir polemiğe giren belediye başkanıyla “Sosyal Demokrasi ve Toplumcu Belediyecilik” adlı söyleşide birlikte olacaksınız.

Sayın Karakaş sormalı Ahmet Aras’a; “ne zaman sosyal demokrat oldun ve toplumsal belediyeciliği savunur hale geldin?” diye.

Konuşmacılar tamam, ya toplantıda yönetecek Tansu Özcan kim? Bildiğimiz kadarıyla, Bodrum Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü personeli.

Ne güzel bak yerli yerinde bir toplantı diyeceksiniz. Alan memnun satan memnun…

Bağlantıları kuralım ” Toplumsal Belediyecilik” ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kaderde belediyeciliği Ahmet Aras’tan öğrenmekte varmış.

İlk müsellese gelelim bermuda şeytan üçgeni.

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) duymuşsunuzdur adını. Yine de anımsatmakta yarar var ;

“TÜLOV Bodrum şubesinin açılış törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Suat Özcan, CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, TÜLOV Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Demir, Muğla/Bodrum Şube Temsilcisi Remzi Kazmaz, geçmiş dönem milletvekilleri, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda davetli katıldı.” 21 Mart 2021

Belediye yer kirası alıyor mu? Neye göre bu vakfa yer verdi? gibi sorular sormuyorum. Biz çıtayı biraz daha yükseltelim.

Muğla, Bodrum Şube Temsilcisi Remzi Kazmaz. Belediyenin gönüllü avukatıyım diye Cengiz Holding’e karşı Cennet Koy’ da yapılan eylemin eylem kırıcısı.

Halen, Remzi Kazmaz’a  ait olarak bilinen hukuk bürosu, Bodrum Belediyesi’nin, belediye şirketinin avukatlığını yürütmektedir. Başkan Aras’ın şahsi işlerine bakıyorlar mı bilmem.

“CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba” bu muhteremler vakfın kurucuları ve Özgür Özel Manisa, Veli Ağbaba Malatya temsilcileridir.

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) kurumsal yapısı ayrı, lakin bu vakıf üzerinden yapılan lobi çalışmaları önemli.

Bugün düzenlenecek olan “Sosyal Demokrasi ve Toplumcu Belediyecilik” söyleşinin yöneticisi bu vakfın elemanıdır. Belediyeden maaş almaktadır.

Saydığımız insanlar bir araya geldiğinde CHP ile mi ilişkilendirilmeli yoksa Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) mı?

Neydi konumuz ; “Sosyal Demokrasi ve Toplumcu Belediyecilik”

Merak etmeyin teorik ve pratik olarak konuya girmeyeceğim yukarıda saydığım aslan parçalarının bir çoğu Bitez’de Özelleştirme İdaresi tarafından satılan, Aktur Sitesi içerisindeki yer için yapılan eylemde aktif rol oynadılar.

Başrol elbette Özgür Özel’in olmalıydı. “Hazine arazilerinin satışı hepinizden yapılan bir hırsızlıktır, haksızlıktır” diyor.

Katılıyorum ve destekliyorum gel gör ki ne olmuş ;

Hırsızlıktır, haksızlıktır ama parayı ödediyse anasının ak sütü gibi helaldir. Çünkü bizde hırsızlığa ortaksak sorun yok.

Bodrum Belediye Başkanı, özelleştirilen bu yer için dava açıp dava sonucunu beklemeden yapı ruhsatı vermiştir.

Hakkıdır yatırımcının, parayı basmış almış .

Ne diyorsun Sayın Özgür Özel, hırsızlık malına yapı ruhsatı verilince çalıntı malı yasallaştırmaktan suç ortağı olunmuyor mu?

Özelleştirme İdaresi ile Bodrum Belediyesi’nin bu işteki vazifesi nedir?

Yapı ruhsatı verilmesi, her şey yasa ve yönetmeliklere uygunsa, bir sakınca yok. Ancak bizde parlak fikirli cevherler hiç eksilmiyor.

Yatırımcı firma imar uygulaması için girişimlerde bulunuyor. Gel zaman git zaman iş yokuşa sürülse de bir yerde uzlaşılıyor. ( Kim, kimle nerede buluşmuş? sonraya bırakılan konular. )

Konu imar uygulaması, 27 Ekim 2022 Başkan vekili İbrahim Akbaş encümen üyeleri Emel Çakaloğlu, Mustafa Çortoğlu, Yunus Aslanparçası (memur üyeleri yazmıyorum )

Bu isimler son meclis toplantısından bir şeyler anımsatmıştır sanırım hepimize.

Konuyu Encümene getiren müdürlük Plan ve Proje Müdürlüğü, Müdür kim? Onur Demirtaş. Şehir plancısı, plancılar odası başkanı, imar müdürü.

Bitez Mahallesi 349 Ada , 2 Parsel Kamuya Terk ve İfraz İşlemi. Park alanları, yeşil alanlar, yollar kamunun eline geçiyor, lakin terkedilmesi gereken “Sosyal Tesis Alanı” terk edilmeyip mülk sahibinde bırakılır.

Yasa, yönetmelik nereye bakarsanız bakın yok hükmünde bir karar.

Kamunun, yani halkın malı olması gerek 1079 metrekarelik alan, mülk sahibine Bodrum Belediyesi Encümen Üyeleri ; İbrahim Akbaş,Emel Çakaloğlu, Mustafa Çortoğlu, Yunus Aslanparçası tarafından hediye ediliyor.

Encümen kararında “Teknik Alt Yapı Alanı’da mülk sahibinde kalsın” kararı alınmasına rağmen uygulanmıyor. Kararın kısmen uygulanması dahi hukuk dışıdır.

Verilen yapı ruhsatları sonraki günlere kalsın, fakat günübirlik tesis alanında verilen yapı ruhsatı görmeye değer.

“Onu elletmem, buna dokundurmam.” diye imar durumu vermekten dahi imtina eden Ahmet Aras’ın bu konuda bir açıklaması elbette olacaktır.

Bu akşam yapılacak olan “Sosyal Demokrasi ve Toplumcu Belediyecilik” söyleşisinde anlatsa bunları da öğrensek, cehaletimizden arınsak.

Hele de bakalım Özgür Özel, TÜLOV adına mı, CHP adına mı konuşacaksınız? Hele de bakalım “Hazine arazilerinin satışı hepinizden yapılan bir hırsızlıktır, haksızlıktır” derken, birde bonus veren belediye başkanı ve CHP’li encümen üyeleri için ne düşünüyorsun?

Sayın Ercan Karataş bu toplantıya konuşmacı olarak katılmanızı talihsizlik olarak değerlendiriyorum.

Vesselam…

velux
Yazarın Diğer Yazıları