logo

Hastaların Yardımına Hasta Yatakları Koşar

,

Bazı hastalar vardır ki uzun süre yatağa bağlı yaşarlar. Özellikle ağır ameliyat geçirmiş, oturma ve yürüme kabiliyetlerini kaybetmiş veya tamamen felç kalan hastalar uzun süre hasta yataklarına mahkûmdurlar. Hasta yatakları uzun süre yatağa bağlı insanların ve hastalara bakan insanların yardımına koşar. Hastalığın durumuna göre çeşitli hasta yatakları üretilir.

Hasta Yatakları Çeşitleri

  • Motorlu Hasta Yatakları: Motorlu hasta yatakları elektriğe bağlı çalışır ve kumanda ile kontrol sağlanır. 1, 2, 3, 4 dual ve kolon motorlu olmak üzere 6 grupta incelenir. 1 motorlu hasta yatakları sadece sırt bölgesini hareket ettirir. 2 motorlu yataklar hem sırt hem ayak bölgelerini hareket ettirir. 3 motorlu yataklar yatağı aşağı yukarı hareket ettirir, 4 motorlu hasta yatakları hastanın kan basıncını düzenleyen özelliğe sahiptir ve genelde hastanelerde kullanılır. Dual motorlu hasta yatakları da 2 motorluda olduğu gibi ayakları ve sırtı hareket ettirir ve tek farkı 2 motorlu hasta yatakları 200 kilograma kadar hasta taşırken dual motorlu hasta yatakları 100 kilograma kadar hasta taşır. Kolon motorlu hasta yatakları ise çok daha farklı bir mekanizmaya sahiptir ve genelde yoğun bakımlarında da kullanılır.
  • Motorsuz Hasta Yatakları: Motorsuz hasta yatağı el gücüyle çalışır. Yatağın yanında bulunan kol yardımıyla hasta yatağını 3 kademeye kadar çalıştırabilirsiniz. Bu kademeler sırt, ayak ve baş bölgesini ayrı ayrı hareket ettirir. Motorsuz hasta yatağını kullanabilmesi için hastanın bir refakatçiye ihtiyacı vardır. Kısa süreli hastalıklar için daha ucuz olduğu için motorsuz hasta yatakları kullanılır.
  • Lazımlıklı Hasta Yatakları: Hiçbir şekilde hareket edemeyen, yerinden kalkamayan hastalar için kullanılan lazımlıklı hasta yatakları hastaların yerinden kalkmadan tuvalet ihtiyacını gidermesine yardımcı olur. Bu durum hem hasta için hem hasta bakıcısı için büyük kolaylık sağlar.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları yatağın içerdiği özelliklere göre değişir. Firmamızın sunduğu hasta yatağı kiralama hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Kiralama ve satın alma işlemlerinde her yatak için kurulum hizmeti de sunuyoruz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

gaziantep escort