logo

İngiltere’de Okumak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir ?

Geleceğe yönelik başarılı kariyer planları için kuşkusuz ki dil biliyor olmak ve yurtdışında eğitim görmüş olmak çok önemli. Liseden itibaren dil öğrenmenin önemini fark eden öğrenci ve ebeveynler ise yurtdışı lise eğitimi programlarına katılarak gelecekte “hayal edilen üniversitelere” hazırlık yapıyor.

Yurtdışı lise eğitimi denilince akla gelen ilk ülkelerden birisi elbette İngiltere’dir. Dünya üzerinde bulunan ülkelerden her yıl “öğrenci göçü” alan İngiltere, tam bir öğrenci ülkesidir. İngilizce öğrenmek isteyenlerin yurtdışı dil okullarına katıldığını varsayarsak yurtdışında lise eğitimi alarak öğrenciler, hem iyi bir lise eğitimi almış hem de İngilizce’yi ana dili gibi öğrenme şansı yakalarlar.

Türkiye’den de yurtdışında lise okumak için giden binlerce öğrenci olduğunu biliyoruz. Her geçen gün zorlaşan iş bulma sürecinde İngilizcenin önemini fark edenler yurtdışındaki dil eğitim programlarına gitmek yerine yurtdışında lise okumaya daha sıcak bakıyorlar. Dünya çapunda kabul edilen bir dil olan İngilizceyi, kendi yerinde öğrenmek için her yıl binlerce öğrenci Kanada başta olmak üzere birçok ülkeye yurtdışı lise eğitimi almak için gidiyor.

Yurtdışında lise okumak, Dünya’nın her yerinde geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmaya da imkan tanıyor. Dünya’nın en iyi üniversitelerinde okumanın kapısını aralayan Kanada ve İngiltere liseleri, hayal ettiğiniz mesleği “en iyi şartlarda” yapmanızı da sağlayabiliyor.

İngiltere’de Lise Eğitimi Kendi İçerisinde Ayrılıyor

İngiltere’de lise eğitimi almak isteyenler bilmelidir ki İngiltere lise eğitim programı, 4 farklı kategoriye ayrılmaktadır. Gündüz liseleri, yatılı devlet liseleri, özel liseler ile devlet kolejleri olarak İngiltere’nin lise eğitimini 4’e ayırmak mümkün. Ayrıca; özel gündüz liseleri ve özel yatılı liseler olarak da ayrıca bir gruplandırmadan bahsetmek mümkün. En çok tercih edilen okul tipleri ise özel liseler, özel gündüz liseleri ve yatılı liselerdir. Yabancı öğrencilerin sıklıkla yerleştirildiği bu tip liselerde fiyatlar ise değişiklik göstermektedir. Yatılı okullara ödenen eğitim ücretlerin içine konaklama da dâhil olabilmektedir.

Devlet kolejlerinde eğitim almak için üstün başarılı öğrenci olmak gerekmektedir. Gündüz liseleri ve yatılı devlet liseleri ise özel liselere göre daha uygun fiyatlı eğitim kurumlarıdır. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde değerlendirmeye alınan bütçenize en uygun okul size zaten önerilmektedir.

İngiltere’de Lise Okumak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

IELTS sınavına girip yeterli puanı aldıktan sonra akademik mektuplar ve niyet mektubunuzun hazırlanması aşamasında profesyonel bir yardım almanız gerekiyor.

İngiltere’de lise eğitimi 14 ila 19 yaşları arasında başlıyor. Ülkesinde ortaokulu bitiren herkes İngiltere’de lise eğitimi için başvurabilmektedir. Ancak, hali hazırda liseye devam eden kişilerin İngiltere’de lise eğitimi alması için son sınıfta olması gerekmektedir. Son senesinde İngiltere’ye giden öğrenci; A- LEVEL eğitim sürecine başlamak zorundadır.

Kanada’da lise ve İngiltere’de lise eğitimi almak gibi bir isteğiniz varsa Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size yardım edebilir! Hangi okulu seçmeniz gerektiğinden başvuru belgelerinin hazırlanmasın, kabul edildikten sonraki süreçte yapılması gerekenlerden konaklamaya kadar birçok konuda sizlere yardımcı olmak isteyen Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizi bekliyor!

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

gaziantep escort