logo

‘Hayatı Kazanan Ol’

Muğla Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Milas Grup Amirliği’nin uyuşturucuyla mücadele amacıyla ‘Hayatı Kazanan Ol’ sloganıyla düzenlediği liseler arası basketbol turnuvası bugün başladı…

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Milas Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından ‘Hayatı Kazanan Ol’ sloganıyla gerçekleştirilen liseler arası basketbol turnuvası bugün saat 9.30’da Milas Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle başladı.

Törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas Sosyal Hizmet Müdürü Mehmet Kızılca, Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü İlçe Koordinatörü Durmuş Tayfun Uslu, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla birlikte takımlar sahada yerleri aldı ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile Milas Anadolu Lisesi erkek takımları arasındaki ilk maçın başlangıcını, Milas Kaymakamı Eren Arslan yaptı. 
Turnuvaya katılan liseli öğrencileri medeni cesaretlerinden ötürü tebrik eden Kaymakam Arslan, turnuvada kazananın dostluk olması temennisinde bulunarak öğrencilere başarılar diledi. 
Uyuşturucu madde ve bağımlılıkla mücadele kapsamında ilçe genelinde farkındalık ve kamuoyu oluşturarak gençleri spora yönlendirmek amacıyla düzenlenen turnuva yarın da devam edecek.
Turnuvaya katılan her okula 3 adet basketbol topu, turnuvada birinci gelen takıma projenin önemini belirten ‘Kazanan Sen Ol’ Projesi Kupası ve kazanan kız ve erkek takım öğrencilerine birer sinema bileti hediye edilecek. Ayrıca projenin ikinci ayağı olarak kurumlar arasında işbirliği sağlanarak mahallelerde muhtarlıklarla iletişime geçilerek sokak basketbolu turnuvaları düzenlenmesi planlanıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?