logo

Hayırlı Seçimler.


Nasfet İristay
nasfet@bodrumhaber.com

Saflar belli oldu. Artık secim yarışı Bodrumda başlayabilir. CHP, İYİ, ve AKP. Gerçi bu yarışa CHP biraz geç ve olumsuz başladı ise de, Bodrum, CHP’nin kalesidir diye düşünmesin.

Bodrum seçmeni artık, bence parti düşünmüyor.Bodrumlu artık, Bodrum’a en iyi hizmet verecek, ayakları yere basan, verdiği sözleri yerine getirebilecek, kimseye bağımlı olmayacak, büyük şehirle olumlu ve beraberce çalışabilecek, saygın ve Bodrum’u  her yerde en iyi bir şekilde temsil edebilecek, belediye reisi istiyor.
Bodrum ve Bodrum belediyesinin daha iyi olmasını istiyorsak Muğla önemlidir. Muğla’yı, Mehmet Kocadon kazanırsa, bu Bodrum ve Bodrum’lunun çok daha yararına olur.

Mehmet Kocadon’un, Muğla’dan neler çektiğini hepimiz biliyoruz. Bu tabii olarak Bodrum ve Bodrum halkına yansıdı. Yapılmak istenilenler ve yaptırılmayanlar. Şayet Mehmet Kocadon, büyük şehir belediye başkanlığını kazanırsa,bence bütün Muğla ili ve ilçeleri bundan istifade eder.

Kimin, hangi partiden olduğu o kadar önemli değildir.

Hizmet önemlidir.

Karşımızda, İYİ partiden Mehmet Tosun, CHP’den Ahmet Aras, AKP’den Tahir Ateş var. Bu arkadaşlara, ayrıştırmadan,beraberce Bodrum için iyi bir seçim çalışması diliyorum.
Ümit ederim ki, artık Bodrum seçmeni de, Bodrum için yararlı olacak adaya oy verir.

Bodrum’da, çarşamba günleri kahvaltıda buluşan Bodrum sevenleri vardır, ihtiyarlar heyeti gibidir. Her yaştan kişiler katılır. 25 seneden fazla, çarşambaları toplanır,kendi aralarında Bodrumun bütün meselelerini,partilerin durumlarını,ve Bodrum insanlarını tartışır, iyileri, kötüleri masaya yatırır.Mahalli basınımız,zaman zaman bu toplantılardan haberler  yapar ve kahvaltıya dahil olurlar. Kimileri aktif olarak çalışır ve kimileri de mahalli basında yazılar yazar.Kahvaltıya  pek çok tanınmış kişi misafir olur,kendi görüş ve fikirlerini  paylaşır.Tam bir demokrasi ortamı içinde mütalaa edilir.Bu bir gönüllüler kahvaltısıdır, zorunluluk yoktur. İçlerinde her görüş ve partiden insanlar vardır. Kimileri gelir kimileri gider, davet edilenler olur. Gelirler, kendilerini, bildiklerini anlatırlar, sohbet edilir.

Kahvaltının, partiler haricinde, genellikle ana konusu Bodrum dur. Çarpık yapılaşma,su ve patlayan borular, trafik sorunu, kaldırımlardan tutunda,bir hafta boyunca arkadaşların yaşadıklarının dile getirilmesi gibi yüzlerce tema olur.
Genelde Bodrum ve Bodrum belediyesine yararlı olabilecek,tenkitler ve yapıcı görüşmelerle,yerinde her durumu görebilecek belediye çalışanları haricinde, rapor verebilecek ve belediye başkanı ile beraber çalışabilecek KENT KONSEYİ ve mahalle meclisleri  olmalı, düşüncesi hakimdir.

Bir diğeri ise;  yenilenebilir enerji üzerine ciddi olarak eğilmeli görüşüdür. Sadece bu ikisi, Bodrum’u örnek bir turizm beldesi yapabilir. Belediye dışında, Bodrum’un denetlenmesinin en önemli unsuru, kent konseyi ve mahalle meclisleri olacaktır. Enerji ise bir kentin can damarıdır. Bu iki unsur, Bodrum’da seçilecek yeni belediye başkanı tarafından dikkate alınmalı ve önem verilmelidir.

Bodrum’u seven ve Bodrum için  projelerini  hiçbir baskı ve mecburiyet taşımadan yerine getirebilecek adayın seçilmesi, Bodrum için hayırlı olacaktır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bodrum Kent Konseyi

  23 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Bodrum gibi rantın yüksek olduğunu yerlerde, adınız çıkmadan, iş takip ederek kazanç sağlamanın yollarından bir tanesi belediyeye yakın olmaktan geçiyor. İş takip etmenin iki yolu var. Ya belediyenin dışında olacaksınız, yada içerisinde. Dışında iseniz; belirli dernek ve kuruluşlarda aktif rol alacaksınız. Belediyenin içerisinde olarak iş takip etmenin en etkili yolu, belediye meclis üyesi olmaktan geçmektedir. Bugünkü konumuz belediye meclis üyeliği değil. Diğer bir yöntem ise ne içinde olacaksınız belediyenin, nede dışında. Ne dışın...
 • Penceremin Altındaki Balıkçılar

  22 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  37 yıl önce Kumbahçe Mahallesindeki Cevri Hasan Kaptanın evinde oturmak, bugün ve yarın Bodrum’da ayrıcalıklı yaşamakla eş anlamlıdır. Günümüzde bu değerlendirme geçerliliğini yitirmiş sayılabilir. Evin, yanı-yönü, üstü-altı, önü-akası ticari amaçla kullanılıp değerlendiriliyor da ondan yitirdi. Ev yerinde duruyor. Önemli ölçüde çarpıtılıp yamuklaştırılsa da iskelet sağlam özgün yapı hakkında fikir verecek görüntüler de var. Eski sessizliği, estetiği yok artık. Geride gelmez. Kaptan köşkü gibiydi. Görüş açısı 180 dereceyi aşıyord...
 • Bu gün 19 Mayıs 2019

  19 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Atatürk ün Samsun a çıkışının Yüzüncü yıl dönümü.Çok az insan bu kadar zaman yaşıyor.Bir yüz yıl geçti.Anamla Babamın evlilik resmine bakıyorum ve o zamanla gurur duyuyorum.Bir yüz yıl içinde bana,çeyrek asırdan az bir zaman var. Allah nasip ederse görürüm.Etmese de yine şükür olsun iyisi ile kötüsü ile bu günlere geldim ve Bu üç çeyrek asırda bir kitaba konu olacak kadar çok şeyler yaşadım. Hayatımın son on sekiz senesini Türkiye de Bodrum da yaşıyorum. Bodrum kozmopolit bir sahil şehri. CHP'nin de kalesi gibi. Bu şehri CHP li beled...
 • Kimin Ne Kazancı Olabilir ki !

  18 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Her birey yaşadığı alanda olup bitenleri eleştirme hakkına sahiptir. Yapılan eleştirileri, karalama olarak değerlendirmek, eleştiriyi yapanları baskılamak anlamına gelir. Yazılanları enine boyuna düşünmeden, kanun, yönetmelik bilmeden eleştirinin ötesinde, suçlamak yanlıştır. “Görev süresi henüz iki ayı doldurmamış bir belediye başkanını eleştirmek de neyin nesi oluyor.” diye sitem edenlere; testi kırıldıktan sonra eleştirsek ne olacak, demek doğru olacaktır sanırım. Düşünün ki; bir kuaföre gidiyorsunuz, acemi usta saçınızı, bıyığınız...