logo

Helal olsun Başkan Aras…


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Geçtiğimiz günlerde, Bodrum Antik Tiyatro’da Belediye meclisi toplantısı yapıldı. “Bodrum’da bir ilk” olarak duyuruldu. Çok sevindik elbette, nede olsa demokrasinin çıktığı bu topraklarda eskiden halk meclisi olarak kullanılan bu yapının, birazda gerçek anlamda kullanılması gerekiyordu.

Bu toplantıyı akıl eden, üstün yetenekli kişilere teşekkür etmemiz gerekir. İyiki varlar, yoksa nasıl yaşayacaktık böyle bir nostaljiyi. Her başkana nasip olmuyor bu duyguları yaşamak. Belediye Başkanımız Ahmet Aras, bu duyguları yaşadı ve yaşattı bizlere.

Helal olsun Başkan Aras…

Böyle güzel organizasyonu hazmedemeyenler, kulaktan kulağa dedikodu yapıyorlar. Antik Tiyatronun kullanımı için “yok şu kadar kira ödenmiş”, “yok efendim, ışık ve ses düzenine para ödenmiş”, “vay efendim canlı yayın için ödenen para.”

Bırakın bu eski kafalılığı.

Bir rivayete göre; bu toplantı için toplam harcanan para miktarı 100 bin Türk Lirası civarında. Ne olacak! Helal Olsun Başkan Aras’a, kıskananlar çatlasın. “Borç yiyen, kesesinden yer” veya “Borç yiğidin kamçısıdır.” hazımsızlara mı soracaktı ne yapacağını?

Başkan Aras bulmuştur bir çare…

Dünya markası Bodrum’un, belediye meclis toplantısını tüm dünyaya duyurmak için sıraya giren Ulusal ve Uluslararası yayın kuruluşlarından, bu bedeller alınmıştır. Yoksa, Başkanım Bodrum Belediyesi’nin parasını çarçur eder mi?

Toplantı Dünya genelinde canlı olarak yayınlandığı için, çokça sponsor olmak isteyen çıkmıştır. Masraflardan sonra, belediye kara bile geçmiştir. Başkanımıza laf söyletmem, üç ayda gelinen nokta dünya yerel yönetimlerine örnektir.

Ah be Terzi Fikri (Fikri Sönmez, Fatsa Eski Belediye Başkanı), yaşasaydın da görseydin yerel yönetimlerde demokrasiyi. Senin dokuz ayda yaptım dediklerini, Başkanım 24 saatte yaptı şimdi sefasını sürüyoruz. Zaten sen yaşasaydın Başkanıma danışman dahi olamazdın. Unutmadan; sen zaten bize Survivor de yaptırmazdınki. “Ne bu küçük burjuva işleri” diye hevesimizi kırardın.

Başkan Aras Bilir İşini…

Danışman dedik de, Başkanım kendine danışman bulmuş. Yeni cevherleri bularak, Bodrum’a beyin göçü sağlıyor. Yakında yeni danışmanı duyanlar laf bile ederler. Allah nazardan saklasın, kem gözlerden uzak tutsun başkanımı.

Yemiyor, içmiyor, uyumuyor, “Bodrum” diyor başka bir şey demiyor Başkanımız. Allah başımızdan eksik etmesin.

Kim düşünebilirdi Acun Ilıcalı’yı Bodrum’a getirip, Survivor’un finalini yaptırmayı. Acun bu daveti, Allah tan kabul etti de Bodrum, dünyaya adını duyurdu. Nereden bilecek elin gavuru Bodrum’u. Bir de kulp takıyorlar 160 Bin Türk Lirasına mal olmuş bu organizasyon. Bak sen, bu küçük paraların dedikodusunu yapmak kimseye yakışmaz.

Helal Olsun Başkanıma…

Belediye’nin kesesinden, bir kuruş çıkmamıştır. Şeffaftır başkanım, çıkar bunların hepsinin hesabını verir. Kimseye eyvallahı da yoktur. Kimseden kuruş dahi dilenmemiştir, “şu işi yapacağız sponsor olun” falan dememiştir. Zaten “bu sponsorlar üç kuruş verip, sonra pis işlerini çözdürmeye çalışıyorlar.” demedi mi başkanımız.

Bildiğin yoldan şaşmayasın Başkan Aras…

Eski defterleri açmışsın, hafiye gibi yapı ruhsatlarında iz sürermişsin, sakın bu işlerin peşini bırakma . Her ne kadar; kumsallara taşlık, kayalık (!) diye, iskele taleplerine olumlu görüş versen de, biz senin arkandayız. Millet iki gün konuşur, sonra susar.

Başkan Aras her yerde…

Davet mi, icabet etmemek olmaz. Bak dün Amerikan Hastanesinin açılışını yaptı, tüm sağlık sorunlarımız çözüldü, Allah göstermesin kalp krizi geçirsek nereye gideceğiz? Bodrum bunları yaşamadı mı geçmişte?

Amerikan Hastanesinden önce de, Acıbadem Acil Tıp merkezini açmadı mı? İşte Halk Sağlığını korumak budur. Nerede bir açılış varsa, başkanım herkesten önce oradadır. Vakit, nakittir.

Her anma, kutlama gününde geniş tarih ve kültür bilgisiyle konulara yeni açılım ve bakış açısı getirmektedir. Bilge insanlardan oluşan ekip arkadaşlarıyla, Bodrum’ yakışır yönetim sergilemektedir.

Bodrum, Bodrum Olalı böyle cevher görmedi.

Bir anma töreninde derin tarih bilgisini konuşturarak “Yavuz Olmasaydı, Bu Topraklar Çok Başka Olurdu” diyerek Yavuz Sultan Selim’i tarihin derinliklerine gömerek, tarihi hükmü kayıtlara geçecek düzeydedir. Ne mutlu ki bize; her konudan anlayan, hüküm veren başkana sahibiz.

Birileri eleştiriyor, “Sivas Katliamının Avukatları, AKP’de önemli yerlere gelmiş.” Oda bir şey mi? Bizim başkanımız; Terörist başı Abdullah Öcalan’ın  Avukatını, önemli yetkilerle donattı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?
#

Helal olsun Başkan Aras…” için 1 yorum

 1. Metin Saner : diyor ki:

  Eline kalemine sağlık

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İmar suçu varsa, suç ortağı da vardır…

  17 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan Kurban Bayramında Bodrum, Gündoğan Malhallesin'de halen yapımı devam etmekte olan, eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci’ye ait Besa Grup'un THE BO VIERA otel projesine bir göz attı. Umarım, kendisine bağlı Çevre ve Şehircik Bakanlığının, İmar Planı değişikliğiyle yarattığı bu ucube proje, nasıl kurtulur düşüncesiyle gelmemiştir. Sayın, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ziyaretinin hemen ardından, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras , sosyal medyadan ; “Dağlarımızı, tepelerimizi, bitki örtümüz...
 • Neden bu hale geldik…

  08 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Rahmi Turan tokmak ta sormuş. Neden bu hale geldik.Milliyetçi duygularımız neden kayboldu.Tokmak 2 de devam etmesini isterdim ama etmemiş. Dilimin döndüğü kadar ben anlatayım. Yıl 1938  10 kasım Atatürk artık yok.Başbakan İsmet İnönü.Türkiye nüfusu yaklaşık 17 milyon. Okuma yazma oranı % 10  yani memlekette okuma yazma bilen 2 milyon kişi. Yıl 2019  nüfus 80 milyon okuma yazma oranı % 98 yani  2,4 milyon okuma yazma bilmeyen.Buda zaten okul öncesi çocuklar.Nerede ise Türkiye'nin tam nüfusu okuma yazma biliyor. Şimdi ne oldu d...
 • Halka Efendilik Yapmayın!

  06 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Dün bir davetiye geçti elime, Bodrum Belediye Başkan'ı Ahmet Aras imzalı. “Bodrum İçin Elele” “konulu tanışma ve dayanışma yemeğine teşriflerinizden onur duyarım” Yer: Nikki Beach Torba 07 Çarşamba 2019,saat 20 ve eklenmiş "lütfen cevap verin." Bu davetiye sanırım el altından belirli kişilere dağıtılıyor. Kısa davet yazısını birkaç kere okudum, bir anlam veremedim. Bodrum için kimler elele verecek? Tanışıp, dayanışıp, onur duyulacaktı. Davet edilen yer Nikki Beach olunca, belediye kasasından bir kuruş çıkmayacağına kanaat getirip raha...
 • Sayın Gürün, Sadaka mı Veriyorsun?

  30 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanlarını kampa alarak, ne yapmaları gerektiği konusunda, en üst düzeyde uyarıda bulundu. Doğruda yaptı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına yönelik yaptığı konuşma, son derece yerinde, uyarıcı ve yol göstericiydi. CHP ‘ne yapsın... Bazen serzenişte bulunuyoruz kendi kendimize, bu CHP’ li belediyelerden bir şey olmaz diye. Haklı tarafımız var Ancak; CHP’ne yapsın. İnsan malzemesi, maalesef hangi siyasi parti olursa olsun, bu. Devleti kuran partiden, gelinen nokta açık....

gaziantep escort