logo

Her Şey Dahil Sistemi Dönüşüme Uğrayacak…

Ünlü turizmci Cem Kınay, Türkiye’de yıllardan beri tartışılan “Her Şey Dahil” sisteminin biraz dönüşüme uğrayacağını söyledi. 

Bugüne kadar sahip olduğu bir çok ortak turizm projesi, geliştirdiği markalar ve aldığı ödüllerle turizm sektörünün dünya çapında bilinen isimlerinden olan Cem Kınay, Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da da uzun yıllardan beri tartışılan “her şey dahil” sistemi üzerine dikkat çekici açıklamalar yaptı. Turizm sektöründe “her şey dahil” sisteminin geliştiricisi olarak bilinen Cem Kınay, bu sistemin biraz dönüşüme uğrayacağını ifade ederek “Türkiye “her şey dahil” sistemini en iyi uygulayan ülke oldu. Sistemi Türkiye’de ise en iyi Antalya uyguladı. Fakat yeni neslin “her şey dahil” sisteminden beklentileri değişti. “Her şey dahil” sistemi biraz dönüşüme uğrayacak. Bu tüketicinin arzusuyla olacak. Ne istiyor, neleri kullanmıyor, bunu masaya hep beraber yatıracağız. Türkiye, Anadolu tarihiyle, coğrafyasıyla, gastronomisiyle, müziğiyle, kültürüyle en büyük farklılık oluşturan ülkelerden birisi. Dolayısıyla yapılacak işlerden birisi de bundan sonra her şey dahil ile tarihi, kültürü, sanatı, gastronomiyi daha nasıl birleştiririz, bunu nasıl dahil bir paket haline getirebiliriz ve diğer ülkelerle aramızdaki farkı nasıl aşabiliriz, buna kafa yormamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Turistlerin gittikleri bölgelerde yerel yemekleri, yerel müziği aradığını ve insanlarla daha fazla irtibat içine girmek istediklerini dile getiren Kınay, “Turistleri otelin dışına çıkararak, otelin dışındaki restoranlardan, tarihi yerlerden, sanatsal etkinliklerden faydalanmasını daha iyi bir strateji ile sağlayabiliriz” dedi.

Kınay “her şey dahil” paketi içine ülkenin, kentin tarihi değerleri, sanatsal etkinlikleri, gastronomisine ilişkin aktivitelerin de alınabileceğini kaydederek “Tüm bu unsurlar “her şey dahil” sisteminin sınırlarını geliştirecek, eğerine artı bir değer katacak. Tüm unsurlar birleştiğinde “her şey dahil” sisteminin daha da ayrıcalıklı hale gelecek” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

gaziantep escort