logo

İçim Acıdı…


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Konular birikti, fırsat bulup ta yazamadığım, o kadar çok konu var ki. Zaten Muğla’da, Bodrum’da böyle siyasetçiler olduktan sonra, malzemede sıkıntı çekilmesi ancak keyfiyet göstergesi olur.

CHP’li Belediyeler demeyeceğim neden mi? Partili olmak ve partinin ana felsefesinde belediyecilik yapmakla, “Saldım Çayıra, Mevlam Kayıra” Belediyeciliği birbirinden farklıdır. CHP’nin “C” sinden habersiz, parti iç çekişmelerini siyaset sanan zatı muhteremler, maalesef belediyeleri yönetir oldu.

Adı üstünde “HALK” partisi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ‘ün halkla ne gibi bir ilişkisi varda halen belediye başkanı olacağım direnci göstermektedir, anlamak olası değildir. İlçe belediyeleri farklı mı tabi ki hayır.

İçim acıdı…

Geçenlerde, toplu taşım aracına Turgutreis’ ten bindim, Konacık mahallesine gelince araç durakta durdu ve arka kapıdan yaşı tahminim en az 75 olan bir bey araca bindi.

Sürücü : Buradan yolcu alamıyoruz dedi

Yolcu : ……. Bir şey demedi,diyemedi belkide, lafın kime, niye söylendiğini anlamaya çalışıyordu sanırım. Benim gözlemim ise; ne inmeye nede bir şey söylemeye mecali yoktu.

Sürücü, inmesi gerektiğini söylemeye devam ederken, uyarıda bulundum, “neden almıyorsunuz, bu insanın beklemeye dahi takati yok, zulüm ediyorsunuz” dedim. Sürücünün goygoycusu “Belediye ceza yazıyor” diyerek, ceza ile sulh sağlamaya çalışıyordu.

İçim acıdı, yolda olan yaşlı, çocuk, kadın, gece veya gündüz, yağmur veya fırtına, sıcakta veya soğukta, Bodrumda ki toplu ulaşım erkini elinde tutanların zulmüne mi uğrayacak hep.

Müdahalemize rağmen yolcu indirildi…. Yazık, Doktor Osman Gürün

Hiçbir durağınız da hava şartlarından koruyacak yapısal özellik bulunmamakta, durağınız var mı yok mu belli değil, duraklar pislik içinde, halen bazı mahallelerde durağınız dahi yok, insanlar nerede bekleyeceklerini bilemiyor.

Mağdur edilen tüm insanlar, sizlerin anne babası da olabilir diyeceğim ama demiyorum. Siz halka hizmet için geldiniz, halkın efendiliğini yapmaya değil. Toplu taşıma karteline bugün boyun eğen, yarın nelere boyun eğmez.

Gel gelelim Halk, nasıl icraya verilir.

CHP nasıl seçim kazansın ki, istediğiniz söylemleri geliştirin, halk tarafından karşılığı olmayan somut işleri yapmadan, kim CHP ye neden oy versin?

Sayın Doktor Osman Gürün ‘ün yönettiği Muğla Büyükşehir Belediyesi, su borçlarından dolayı, sudan sebeplerle haciz işlemi gerçekleştiriyor. Görevidir yapacaktır denilebilir, ama boş laf olur.

Başta siz, halkın kaynaklarıyla ve her yatırımın parasını aldığınız halkın, ne suyunu kesebilirsiniz, nede haciz işlemi yapabilirsiniz.

Amacınız nedir?

24 Haziran seçimleri öncesi, borç yapılandırma konusu gündemde iken, yasa çıktı çıkacak beklentisi varken, su borcu olan Muğla halkı, icraya veriliyor.

Hem de seçim öncesi, iktidar partisi borç yapılandırmasına giderken, muhalefet partili belediye, halkı icraya veriyor.

Aklı evvel yöneticilerin olduğu yerde bunun suali olmaz tabi, biz yine uyarımızı yapalım. Yazdıklarımdan bir sonuç çıkar mı, çıkmaz elbette, ben yine de tarihe not düşmekten vazgeçmeyeceğim.

Soralım bakalım ;

Seçim öncesi, sadece su borcu için, kaç kişiyi ( Abone) icraya verdiniz?

İcraya verilen abonelerin, toplam borç miktarı nedir?

Avukatlık ücreti, alacaklı ve borçludan toplam yüzde 27, en az miktardaki borç için icra dosyası vekalet ücreti , her iki taraftan toplam 720 TL olduğu  düşünüldüğünde, vatandaşın cebinden çıkan toplam vekalet ücreti ne kadardır?

Muski ne kadar vekalet ücreti ödemiştir? Abonelerden alınan vekalet ücretlerinden, Muski pay almış mıdır?

Avukatlarla yapılan sözleşmelerin içeriği nedir?

Kaç Avukatı bu konuyla ilgili görevli kıldınız ve bu avukatları neye göre belirlediniz?

Avukatlar vatandaştan, tahsil ettikleri ücretlerin faturasını kime kestiler ( abonelerden tahsil edilen yüzde 15’ lik avukatlık ücreti faturası abonelere fatura edilmek zorundadır ) ?

Yapılandırma yasası çıkınca, yapılandırma için MUSKİ’ ye başvuranlara, “Önce avukatın parasını ödeyin, sonra gelin.” diyerek avukatların tahsilatçılığını yaptınız mı?

Sorulara yanıt gelirse, olayın vahameti ortaya çıkacaktır.

Bu işlerin nasıl yapılacağını öğrenin, erki elinizde tutup, insanlara eziyet etmekten vazgeçiniz. İşleri sadece tahsilat olan firmalar mevcut, gidin sorun kırmadan dökmeden nasıl tahsilat yapılır, öğrenin.

Yerel seçimler yaklaşırken, aday belirlemede nasıl bir yöntem izler CHP bilemem, ama mevcut belediye başkanlarını aday gösterirse, ya oy kaybına uğrayacaktır, yada seçimleri kaybedecektir.

Soru şu olmalı “Neden adaysınız?”

Çünkü, Halk soracak “size neden oy vereyim?” diye…

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?
#

İçim Acıdı…” için 4 Yorum

 1. bodrumlu : diyor ki:

  partide iş yapacak adam yerine yalakalar,belediyede iş yapacak ve yapan adamlar yerine hemde partili olanlarda var iş yapmayan yalakaları koyarsan olacağı bu.bodrumda aynı.adam sosyal yardımları vermiyor çalışana nasıl halkcı bu adam.

 2. Yasemin Benli : diyor ki:

  Yazılarınızı beğenerek izliyorum. Bu konuları yerel basında sadece siz gündeme getiriyorsunuz ve toplumun sesi oluyorsunuz .

 3. Tansel Yanık : diyor ki:

  CHP ye oy veren birisi olarak hayal kırıklığına uğradım maalesef Bodrum ve Muğla Belediyeleri işlerini yapamıyor

 4. Ünsal Yiğit : diyor ki:

  Az bile yazmışsınız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “Yıkıyoruz.” Neyi yıkıyorsunuz ?

  25 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bodrum’da bazı konut ve otel projeleri için başlatmış olduğu kanuni işlemlerin getireceği sonuçlar tartışıla dursun, sonuca ulaşılmış görüntüsü vermek neyin nesi sizce ? Dün “Bodrum’da Yıkım Başladı” haberi, konuyu bilmeyenler için olumlu görünse de, içerik açısından tam bir hayal kırıklığı. İktidar yanlıları Bodrum Belediyesi’ni suçluyor, bazı CHP ‘liler ve (geçmiş yada şu anki) Belediye Başkanı yanlıları iktidarı suçluyorlar. Bu işler yapılırken göz yumanlar "yıkım kararı aldık" diye övüne dursun...
 • Bodrum İmar Planlarını Kim Yaptı ?

  24 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bilgi doğru aktarılmıyorsa veya konu üzerinde bilgimiz olmadan yorumlamaya kalkıp bunu etrafımızla paylaşıyorsak, var olan karışıklığa katkı sunmaktan öte bir şey yapmıyoruz demektir. Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın Bodrum çıkarması çok değişik yorumlara neden olmuştur. Büyük projeler, koca koca iş adamları, koca koca firmalar, inşaat kaçakçısı durumuna düştüler. Konut sattıkları müşterilerine ne diyeceklerini kara kara düşünmekteler. Bir taraftan da kendi projelerinde bir şey olmadığı, eksiklerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerine ...
 • Şaka Gibisin Sayın Gürün…

  23 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Bodrum Belediyesi ’nden, basın toplantısı daveti aldık, gönderilen davet metni ; Değerli basın mensupları, “Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından 22 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 16.00'da Bodrum Belediyesi Trafo Kafe'de geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenlenecektir.” “Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan basın toplantısına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün yanı sıra Bodrum'daki meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılacaktır. Gündeme dai...
 • O Zaman Başbakandı, Şimdi Cumhurbaşkanı…

  22 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Gülmeli mi ? Ağlamalı mı? Bilemedim. Bodrum’da birkaç gündür süren ve gösteriye dönüşen imara aykırı yapılarla ilgili yapılan işlemler, pek inandırıcı gelmedi. Biz bu filimi daha önce görmüştük... Bir çoğumuz hatırlar, denizden, havadan Cennetkoy, Torba, Güvercinlik, 2013 yılında imara aykırı yapılaşma var diyerek, bugün olduğu gibi tespitler, mühürlemeler yapılmıştı. O zaman Başbakandı, şimdi Cumhurbaşkanı... 2013 yılında basında çıkan haber şöyle diyordu ; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Ba...

gaziantep escort