logo

İmamı Baldırından Bıçakladı

Bodrum’da 16 yaşındaki bir genç, Kadir Gecesi’nin idrak edileceği bu mübarek günde tartıştığı imamı bıçakladı. Genç, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Olay öğle saatlerinde Bitez Yalı Camii’nde yaşandı. Caminin imamı 45 yaşındaki Ömer Karadağ, cami avlusunda uzanıp sigara içen 16 yaşındaki H.Ç.’yi avluyu kirlettiği gerekçesiyle uyardı. Uyarının ardından imamla tartışan H.Ç., daha sonra imam Ömer Karadağ’ı itekledi. İmamın da karşılık vermesi üzerine cebindeki bıçağı çıkaran genç, Karadağ’a saldırıp bıçakladı. Baldırından bıçaklanan imam, yere yığıldı.

Olayı gören çevredeki esnaf, genci kontrol altına alıp, durumu ihbar etti. 16 yaşındaki H.Ç., polis ekiplerince gözaltına alınırken imam Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olan İmam tedavisinin tamamlanmasının ardından hastaneden taburcu edildi.

Olayı gören bir esnaf, “Olayı çıkaran çocuk buraya uzanmış, sigara içiyordu. Cami imamı da haklı olarak ‘İnsanlar buraya namaza geliyor, oruçlu insanlar da var. Biraz saygılı olalım. İstiyorsan şu köşede otur’ diyor. Genç de imama kabadayılık yapıyor. Geçtiğimiz günlerde de bir problem çıkarmıştı. Dikleniyor hocaya, daha sonra ittiriyor. Hoca da buna karşılık verince cebindeki bıçağı çıkarıp hocayı bıçaklıyor. Daha sonra hoca yere düşüyor. Biz hemen gelip ayırdık, çocuğu uzaklaştırdık. Hoca da perişan durumdaydı” diye konuştu.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Kent Haber

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

gaziantep escort