logo

İnstagram’da Online Marka İtibarı Nasıl Artar?

Sosyal medya hesabı olmayan yok denecek kadar az sayıda. Gününü instagram hesabına girmeden geçiren kişiler gün içinde bir boşluk olduğunu hissediyor. Sadece kişiler değil firmalarda artık satışların çoğunu instagram hesabı üzerinden yapmaktadır.

İnstagram Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?

Hali hazırda bir iş yeriniz ya da ev ortamında kendi çabalarınızla yaptığınız ürünleriniz var ise instagramdan satış yapmak tam size göre. Fakat nasıl bir yöntem üzerinden satmak istediğinizi bilmiyorsanız sosyal medyanın gücünden yararlanabilirsiniz. Öncelikte firmanıza ya da oluşturmak istediğiniz sayfayla alakalı olarak bir isim belirlemelisiniz. Bu isim etkili ve dikkat çekici olmalıdır ki kişileri sayfanıza davet edebilin. Oluşturduğunuz sayfa altına işinizi anlatan kısa bir tanıtım yazısı oluşturmalısınız. Mutlaka ürünlerinizin kalitesini belirten ikonlar ya da detaylar yer almalıdır. Günlük iş hayatınız devam ediyor ve instagram üzerinden ek iş olarak satış sağlıyor iseniz size ciddi gelirler kazandırabilir. Fakat takipçi sayınızın fazla olması önemlidir. Sizin için instagram takipçi satın al işlemlerini yürüten kişiler de bulunmaktadır. Her şeyde sahte ve dolandırıcılar olduğu gibi bu iş üzerinde de fake takipçilerde yer almaktadır. Bu yüzden instagram gerçek takipçi satın al işlemi yaptığınızdan emin olmalısınız.

İnstagram Hesabı Nasıl Aktif Tutulur?

Oluşturduğunuz instagram sayfanıza ürünlerinize özel resimler koymalısınız. Ürünleriniz dikkat çeksin istiyorsanız resimlerde efekt kullanabilirsiniz. Arka planda siyah fon kullanmanız ürünü tamamen ortaya çıkaracaktır. Resmin alt kısmında üründe kullanılan malzeme, kargo bilgileri ve özellikleri mutlaka olmalıdır. Resimleriniz güncel oldukça instagram takipçi sayınız da artacaktır. Sizi takip eden kişilerin sıkılmaması ve takipten çıkmaması çok önemlidir. Can sıkıcı ya da kendinize özel fotoları kesinlikle paylaşmamalısınız. Arada kampanyalar düzenlemeli, canlı yayınlar gerçekleştirerek takipçilerin ilgisini çekmelisiniz. Sorulan sorulara fazla bekletemeden yanıt vermelisiniz. Gün içinde mutlaka en az üç fotoğraf paylaşmalısınız. Bütün bunları yapmanıza rağmen hala takipçi sayınız artmıyor ise başka sitelere yönelmiş takipçilerinizin ilgi alanlarını araştırabilirsiniz. Takipte olduğunuz kişiler başka bir sayfadan başka bir ürün soruyor ise takipçinize en yakın üründe indirim yaparak tekrar dikkatini çekebilirsiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?