logo

İşte Bodrum CHP Adayı…

Mustafa Saruhan’ın adaylığının düşürülmesinin ardından CHP’nin Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras oldu.

CHP’nin Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Mustafa Saruhan’ın, “Adli Sicil Kaydı nedeniyle” seçilme yeterliliğine sahip olmadığı gerekçesiyle, Bodrum İlçe Seçim Kurulu’na yapılan itiraz başvurusu, oy çokluğu ile reddedilmiş, karara itiraz edilince konu İl Seçim Kurulu’nun gündemine gelmişti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun da Saruhan ile ilgili yapılan itirazı usulden reddetmesinin ardından CHP’den yeniden aday belirleme ile ilgili süreç başladı.

Ahmet Aras, Recai Seymen, Ali Öztürk ve Mehmet Özalın’ın isimleri adaylık konusunda kulislerde konuşulmaya başlandı. Önceki gün de Taner Uslu’nun da aday olarak düşünüldüğü iddiaları siyasi kulislere düştü.

CHP Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İlçe Örgütü ve Mustafa Saruhan arasında geçen yoğun görüşme trafiği sonunda Genel Merkeze Ahmet Aras’ın aday olarak belirlenmesi talepleri Genel Merkez tarafından da uygun görüldü.

Böylece baştan itibaren büyük tartışmalar yaratan CHP Bodrum Belediye Başkan adayı olarak, seçime 30 gün kala CHP Genel Merkezi bugün Bodrum Belediye Başkan Adayını belirledi. Turizmci Ahmet Aras, CHP’nin adayı oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?