logo

Karate Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Karate sporunda Bodrum’un gururu Dünya şampiyonu Kayra Sezgin, Avrupa Ümitler ve Gençler Karate Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

2-4 Şubat 2018 tarihlerinde Rusya’nın Sochi şehrinde yapılacak olan Avrupa Ümitler ve Gençler Karate şampiyonasına katılacak olan karate milli takımı seçmeleri 24-26 Kasım tarihlerin de Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu spor salonunda gerçekleşirken, çok sayıda sporcu milli takım da yer alabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate Takımı sporcularından Dünya şampiyonu Kayra Sezgin yaptığı 10 maçı da kazanarak Avrupa şampiyonası da ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Bodrumun altın kızı Kayra Sezgin “Milli takım seçmelerine çok iyi hazırlandık ve seçmeleri kazandım, Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekil de temsil etmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım, destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kayra’nın antrenörü Fatih Uzunlulu ise “Sporcum Kayra ‘nın seçmeler deki başarısı hem beni hem de tüm Bodrum’u gururlandırdı. Rusya da yapılacak olan Avrupa şampiyonasının diğer bir önemi ise 2018 yılın da Arjantin de yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları için puan vermesi, Kayra’nın buradan alacağı puanlarla olimpiyatlarda yer alma şansı bulunuyor, Bodrum dan bir sporcuyu olimpiyatlar da görmek hepimizi çok mutlu edecektir” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

gaziantep escort