logo

Karton Kutu Nedir?

Dekorasyon başta olmak üzere günlük yaşantımızda hemen hemen her alanda kullandığımız karton kurutulara Milim Matbaa’dan yenilik geldi! Ofiste, fabrikalarda ve hatta evlerde yaygın kullanım alanı olan karton kutular artık daha fazla doğa dostu…

Günlük yaşantımızda içtiğimiz süt dahi bir karton kutuda bizlere sunuluyor. Yaşamımızın her alanında yer alan karton kutular, bilindiği üzere ağaçlardan üretilen kağıtlardan yapılıyor. Doğadaki ağaçlardan elde edilen kraft kutuların giderek yaygınlaşması sonucunda ise her geçen gün daha da fazla ağaç kesiliyor. Milim Matbaa’da karton kutularının yapısında değişikliğe gitmiş ve ürünlerini daha dayanıklı üreterek “ekstra” hammaddenin gitmesini engellemiş. Böylece, daha dayanıklı karton kutular defalarca kez kullanıldığı için daha fazla ağacın kesilmesi de engellemiş oldu.

Dünya’nın giderek pislenmesine karşı başlatılan protesto çalışmalarına büyük markalar ise bir bir desteğini koymaya başladı. Milim Matbaa’da doğadan elde ettiği hammaddeyi kullanırken daha dikkatli olmak ve az hammaddeden çok dayanıklı ürünler üretebilmek için yepyeni teknoloji ve tasarımlara imza attı.

Karton Kutu Nedir?

Taşıma, saklama ve muhafaza etme amacıyla her yerde kullanılan karton kutular, ağaçlardan elde edilmektedir. Hediyelik kutular, saklama kutuları ve çiçek kutuları gibi binlerce kategoriye ayrılan karton kutular, bizlere büyük kolaylık sağlayan ürünlerdir.

Milim Matbaa, Doğa Dostu Ürün Tasarımlarıyla Herkesin Beğenisini Topladı

Türkiye’nin en büyük kutu imalatçılarında biri olarak bilinen Milim Matbaa Topkapı İstanbul tesislerinde her gün yüz binlerce karton ve kraft kutu üretimi yapmaktadır. İlaç firmaları başta olmak üzere tüm alışveriş merkezi zincirlerine hizmet veren Milim Matbaa, kraft kutu başta olmak üzere tüm ürünlerini “doğa dostu yaklaşımla” yeniden tasarladı ve imalata başladı.

Kaliteli karton kutu üretimi ile bilinen Milim Matbaa artık ürünlerinde daha az hammaddeye yer verirken kaliteden ödün vermeyecek. Böylece, çok daha az ağaç kesilirken dayanıklı kutuların üretimi de devam etmiş olacak. Karşılıklı kazan- kazan yapan Milim Matbaa, doğa dostu ürün tasarımlarının herkese “örnek” olmasını istiyor.

Siz de Milim Matbaa’nın kendi web sitesine (https://www.milimmatbaa.com/) girebilir ve doğa dostu karton kutu ürünlerini görerek siparişinizi hemen verebilirsiniz!

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

gaziantep escort