Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 23°C
Gök Gürültülü

  Katı Atık Tarifesi Belirlendi


  Bodrum Belediyesi’nin 2019 yılı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısında 7 gündem maddesi ve bir önerge görüşüldü.

  Konacık Mahallesi’nde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek toplantının ilk gündem maddesi Yokuşbaşı Mahallesi, Kocadere Mevkii, 558 ada 2 parsele ilişkin 04.10.2017 tarih ve 2017/121 sayılı meclis kararı ile uygun görülen Koruma Amaçlı İmar Planı Değişikliğine, 558 ada 3 parselin dahil edilmesi teklifinin görüşülmesiydi. Maddeye İmar komisyonunun olumsuz yöndeki kararı oybirliği ile kabul edildi.

  İkinci madde ise Belediye Meclisinin 07.11.2019 tarih ve 2019/ 148 sayılı kararı ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Resmi Gazetede yayımlanan Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik gereğince hazırlanan “2020 yılına ait Bodrum Evsel Katı Atık Tarife Raporu ve Tarife Ücretlerinin” görüşülmesi idi. Plan ve bütçe komisyonunun hazırladığı rapor, muhalefetin red oylarına karşılık CHP’li üyelerin oyçokluğu ile kabul edildi. CHP Meclis Üyesi Banu Özbek ise grup kararına rağmen, muhalefet şerhi koyarak önergeye muhalefet ile birlikte red oyu verdi.

  Yokuşbaşı Mahallesi, 565 ada, 1 parsel ile 566 ada 1,2,3,4, ve 5 parsellere ilişkin hazırlanan Koruma Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin görüşüldüğü 3’üncü madde ile Bitez Mahallesi, Gündönümü Mevkii, 2466 parselde kayıtlı taşınmazın, Belediye hissesine düşen kısmının Cemevi yapılmak üzere Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneğine tahsisine ilişkin alınan 02.11.2018 tarih ve 2018/106 sayılı meclis kararının iptal edilerek, mülkiyeti Belediyeye ait Bitez Mahallesi, 331 ada, 3 parselde kayıtlı ve imar planında “İbadet Yeri” olarak ayrılan taşınmazın Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneğine tahsis edilmesi teklifinin görüşüldüğü 4’üncü madde imar komisyonuna havale edildi.

  5’inci maddede Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğe istinaden, Belediye Norm Kadro cetvelinde boş bulunan Genel İdari Hizmetler Sınıfında yer alan 5. derece “Memur” kadrosunun, 3. derece “Eğitmen” kadrosu ile değiştirilmesine ilişkin teklifi oybirliği ile kabul edildi.

  6‘ncı maddede 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 21. maddesi ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. maddesine istinaden, Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait gider bütçesinden, Destek Hizmetleri Müdürlüğüne ait gider bütçesine ödenek aktarımı yapılması hususu oybirliği ile kabul edildi.

  7’nci maddede ise 5393 sayılı Belediye Kanununun 67. maddesine istinaden, Belediyede kullanılmak üzere “Gsm ses, m2m data, gsm data hatları hizmet alımı” ve “Metro Ethernet internet, mpls vpn hizmet alımı” işinin, gelecek yıllara yaygın erişim hizmet yüklenmesi ihalelerinin yapılması teklifi oyçokluğu ile kabul edildi.

  Mecliste önerge olarak sunulan Bodrum Yarımadası’nda yaşanmakta olan gürültü sorununun önüne geçilebilmesi için çevresel gürültünün değerlendirilmesi ve yönetim yönetmeliği çerçevesinde yeni kriterlerin belirlenmesi ve uygun planlamaların yapılmasına ilişkin teklif, içkili yerler komisyonuna havale edildi.

  2020 Yılı Katı Atık KDV hariç yıllık tarife ücretleri ise şöyle belirlendi:


  Bodrum Haber