logo

Kılıçdaroğlu, Gürün Sinyalimi mi Verdi?

Kent Haber

Önceki gün Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış töreni, Muhtarlar Toplantısı ve ulaşım çalıştayı için Muğla’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka hitaben yaptığı konuşmada, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e arka çıktı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 782 Milyon TL yatırım ve 426 Milyon TL projelerinin açılış ve temel atmalarını gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü yanına alarak her türlü baskı ve zorluğa rağmen Muğla’ya başarı ile hizmet veren başkanına destek vermeye devam edeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; “Başkan Gürün bundan sonra da sizlere en güzel hizmeti vermek için çaba harcayarak emek vermeye devam edecek.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada CHP’li belediyelerin baskı altında olduğunu vurguladı. CHP’li belediyelerin toplumun her kesimine yardım götürdüğüne işaret eden Kılıçdaroğlu, halka hitaben yaptığı konuşmanın sonunda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü yanına alarak kendisine destek vermeye devam edeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu; “Tabi şunu da söyleyeyim. Başkanımız size hizmet ediyor. Her türlü baskıya, her türlü zorlu koşula rağmen hizmet etmeye çalışıyor. Her kuruşun da hesabını veriyor bu da onun namus borcudur. Zor koşullarda görev yaptığını iyi biliyorum ama o bundan sonra da sizlere en güzel hizmeti vermek için çaba harcayarak emek verecektir. Biz bütün belediye Başkanlarımıza güveniyoruz. O zat dedi ki, ’Ben Belediye Başkanlarımı görevden aldım, sıra sende Kılıçdaroğlu’. Ben de dedim ki ‘Bizim belediye başkanlarımız çalışıyor, gidip hepsini tek tek kutlayacağım. Yaşa, bravo çok iyi işler yapıyorsun ve her kuruşunda hesabını veriyorsun’ dedim ve diyeceğim de” diye konuştu.

2019 yerel seçimleri öncesinde hareketlenen Muğla yerel siyasetinde CHP’nin büyükşehir adayının kim olacağı şimdiden konuşulup, tartışılmaya başlamıştı. Gönlünün büyükşehir belediye başkanlığında olduğunu açıklayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un, geçtiğimiz günlerde Muğla’da muhtarlarla yaptığı yemekli toplantı, CHP içerisinde de tartışma ve polemiklere neden olmuştu. Büyükşehir belediye başkan adayının kim olacağı konusundaki son sözün sahibi Kılıçdaroğlu’nun Muğla ziyaretinde, mevcut başkan Dr. Osman Gürün’e ithafen sarf ettiği bu ifadeler ibre Gürün’den yana mı dönüyor sorusunu akıllara getirdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

gaziantep escort