logo

Kirlilik nedeniyle ölen yılanbalıkları kıyıya vurdu. 

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’nde atık suların arıtılmadan denize bırakılması sonucu oluşan çevre kirliliği insan sağlığını tehdit ederken, oluşan kirlilik nedeniyle ölen yılanbalıkları kıyıya vurdu.

Bodrum’un son yıllardaki yükselen değeri olarak hem süperlüks konut projelerinin, hem de turizm sektörünün en gözde merkezlerinden biri haline gelen Yalıkavak’ta bir çevre rezaleti yaşanıyor. Yalıkavak Mahallesi Küdür mevkiinde bulunan arıtma tesisinden yaklaşık 1 aydır atık sular arıtılmadan denize deşarj ediliyor. Bölgede Temmuz ayının son haftasından itibaren çeşitli zamanlarda çektikleri görüntüleri Kent Haber’le paylaşan vatandaşlar, atık su yüzünden balık ölümlerinin de yaşandığını ifade ederek “Haftalardır arıtılmadan denize salınıyor. Bir önceki koyda insanlar denize giriyor. Bu atık sudan dolayı yılan balıkları öldü” diyerek yaşanan kirliliğe isyan ettiler.

Vatandaşların çektiği görüntülerde denizdeki bulanıklık ve kıyıdaki kirlilik bariz bir şekilde göze çarpıyor. Atık suyun denizle buluştuğu noktada ise birkaç adet yılanbalığı ölüsünün olduğu görülüyor.

Kent Haber’in konuyla ilgili bilgi almak için aradığı yetkililer ise faal halde bulunan arıtmadan neden bu şekilde bir deşarj yapıldığı ile ilgili doyurucu bir açıklama yapamadılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?