Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 35°C
Sıcak

    Kış Trofesi’nde 2. ayak mücadelesi sona erdi.

    Kış Trofesi’nde 2. ayak mücadelesi sona erdi.
    27.01.2020
    A+
    A-

    MUĞLA (AA) – Muğla‘da düzenlenen Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) Kış Trofesi’nde 2. ayak mücadelesi sona erdi.

    Marmaris ilçesinde düzenlenen Kış Trofesi’nin 2. ayak yarışlarına, Türkiye, Hollanda ve Rusya’dan 31 yelkenli yat ile 300 sporcu katıldı.

    Yelkenli yatlar, bağlı bulundukları Netsel Marina’dan çıkarak körfeze açıldı. Yelkenciler, yarış için uygun rüzgarı beklerken bu sürede antrenman turları attı. Hakem komitesinin yarış parkurunu belirleyen dubaları yerleştirmesinin ardından ikinci ayağın son gün yarışları Marmaris Körfezi’nde gerçekleştirildi.

    Altı etaptan oluşan trofenin ikinci ayağında sınıflarına göre ilk 3’te yer alan yatlar ve dümencileri şu şekilde:

    IRC-0

    1- Atlas-Gökova Yelken (Mahmut Saral)

    2-  Vakkorama (Cem Hakko)

    3- Shakshuka-Xone Superyacht Team (Hasan Utku Çetiner)

    IRC-1

    1- Corendon Cheese (Güney Kaptan)

    2- Team Linea Rossa (Levent Peynirci)

    3- Fifty Fifty Nissan Sailing Team (Cenk Tekkaya)

    IRC-2

    1- Dawn-Sound Of Sails (Alp Dilek)

    2- VMG Yelken (Doğukan Kandemir)

    3- Looping (Sergei Mesheriakov)

    IRC-3

    1- Boomerang (Serdar Şahin)

    2- Çakıl (Zafer Öznur)

    3- Papirus (İhsan Kalaycı)

    IRC-4

    1- Clavella (Leo Kolff)

    2- Kaçamak (Ali Toker)

    3- Blue Bird 2 (Cem Tekdağ)

    Organizasyonun üçüncü ayağı, 15-16 Şubat’ta gerçekleştirilecek.


    Bodrum Haber