logo

“Kız Kardeşim” projesi

Türkiye’de bilişim alanında kadınlara gönüllü eğitmenler aracılığı ile ulaşan “Kız Kardeşim” projesinin eğitimleri Türkiye’nin 30 ilinde ve Bodrum’da devam ediyor. Proje kapsamında Bodrum Ticaret Odası’nda düzenlenen “Sosyal Medya Okuryazarlığı ve İnternet Güvenliği” eğitimine 15 kişi katıldı. İnternet Güvenliği ve Sosyal Medya Okuryazarlığı alanına ilişkin konuların pek çok farklı örnekle aktarıldığı eğitimi, gönüllü eğitmen Aslı Bugakaptan verdi.

KIZ KARDEŞİM PROJESİNE SİZ DE KATILABİLİRSİNİZ

Kadınların ekonomik ve sosyal konumlarını güçlendirmek, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak ve fırsat yaratmak için Coca-Cola Türkiye tarafından hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, 2016 ve 2017 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütüldü. 2016 ve 2017 yılında 20 ilde gerçekleşen eğitimlerle 2000 kadına ulaşıldı. 2018 Ocak ayı itibari ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ve Coca-Cola Türkiye ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi’nin kadınların ekonomik ve toplumsal hayata katılımı konusundaki eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynayacağı bildirildi. Proje kapsamında yıl içerisinde 30 ilde gerçekleştirilecek eğitimler yoluyla 9.000 kadına ulaşılması hedefleniyor.

Kız Kardeşim Projesi Türkiye’de yaşayan 18-55 yaş aralığındaki kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının arttırılması ve desteklenmesini, bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanımına destek olacak bir içeriğini kapsıyor. Bu eğitim içeriklerinin yanı sıra kendi alanlarında rol model olan, ilham veren kadınlarla katılımcılar bir araya getirilerek tecrübe aktarımı hedefleniyor. Proje kapsamında eğitimler 30 ilde, 60 gönüllü genç eğitmen tarafından veriliyor.

Eğitimlerde; bilgisayar donanımları ve işletim sistemi, internet tarayıcısı ve görev çubuğu, başlat menüsü, Word, Excel, PowerPoint, temel bilgiler, kişisel veriler, donanım güvenliği, internet güvenliği, sosyal medya tarihi, itibar yönetimi, sosyal medya araçları, sosyal medya ve etik, internet hukuku, Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri; temel kavramlar, uygulama ve iyi uygulama önerileri konuları işleniyor.

“Kız Kardeşim” eğitimlerine katılmak isteyen 18-55 yaş aralığındaki kadınlar, Habitat Derneği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Habitat Derneği İletişim Bilgileri:

Telefon: 0212 265 33 14/15
Fax: 0212 265 33 80
E-posta: kizkardesim@habitatdernegi.org

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

gaziantep escort