logo

Kocadon,un Menzili DP’ den Muğla Büyükşehir

CHP’nin Bodrum’da yeniden aday göstermediği Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP’den istifa ederek DP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmaya hazırlanıyor. Kocadon’un istifa ve adaylık açıklamasını Pazartesi ya da salı günü yapması bekleniyor. 

Kocadon’un adaylığı ile birlikte Muğla’daki seçim yarışının da ilginç bir hal alması bekleniyor. Millet İttifakı’nın diğer ortağı İYİ Parti’nin Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da Muğla adaylarının belirlenme sürecini eleştirip partisinden istifa etmiş, Muğla’dan bağımsız aday olduğunu açıklamıştı. CHP’nin yeniden aday göstermediği Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise teşkilatı ile birlikte partisinden istifa edip DSP’ye geçmiş ve Marmaris için aday olmuştu.

Şimdi ise gözler Kocadon’a çevrildi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon konuyla ilgili kendisine ulaşan gazetecilere “Şu anda verilmiş bir kararım yok ama adaylık başvurusu için de siyasette uzun sayılacak bir süre var” derken, Kent Haber’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre Kocadon ekibi ilçelerdeki seçim ofislerinin organizasyonuna ise başlamış durumda. Önceki gün Marmaris’te Behçet Saatcı ve Ali Acar ile bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptığı öğrenilen Kocadon’un, büyükşehir adaylığı konusundaki şahsi kararının netleştiği ancak adaylık açıklamasından önce ailesinin de onayını alacağı öğrenildi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise konuyla ilgili “Kocadon arkadaşımızdır. Kendisiyle görüşüyoruz, görüşmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

BAŞKAN SAATCI MUĞLA’DA BAĞIMSIZ ADAY

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatci de İYİ Parti’den istifa etti ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu. Saatcı, 2014’te kazandığı seçimin ardından çok yıprandığını ve hayallerinin gerçekleşmediğini söylemiş “Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni sürekli eleştiriyorduk. eleştiri yaptığın yere talip olamıyorsan dedikodudan öteye gidemezsin. Biz de bugün bunu gerçekleştiriyoruz” demişti. Behçet Saatcı ayrıca, CHP ve İYİ Parti arasındaki görüşme sonrası ittifakta bir düzeltme yapılmayacağını öğrenince Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olduğu belirtmişti

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

gaziantep escort