ref: refs/heads/v3.0
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Yağmurlu
12°C
Muğla
12°C
Yağmurlu
Çarşamba Gök Gürültülü
14°C
Perşembe Gök Gürültülü
14°C
Cuma Çok Bulutlu
15°C
Cumartesi Çok Bulutlu
14°C

Mustafa Gündoğ

Doğum yeri Kayseri / Pınarbaşı olan Gündoğ, İlk -Orta ve Lise Eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Yapı Meslek Lisesi'nin ardından, Anadolu Üniversitesi Ön Lisans İşletme ve sonrasında Yerel Yönetimler Bölümü'nü bitirmiştir. 1987 Yılından beri Bodrum'da yaşamını sürdüren Gündoğ, 1996 Yılında Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Merkez Kurucuları arasında yer almış, 1994 Yılında ticaret yaşamına başlamış ve 1996 Yılında üretim sektörüne geçiş yaparak, Bodrum'da Marka Tescili, Sanayi Sicil Belgesi, TSE Belgesi, Garanti Belgesi, Kapasite Raporları çalışmaları yaparak sektöründe firmasını lider pozisyona taşımıştır. Bodrum Esnaf, Sanatkar ve Sanayiciler Derneği (BESİAD) kurucuları arasında yer alan Gündoğ Bodrum'un ilk, Türkiye'nin ise ilklerinden olan Bodrumhaber.com adlı haber sitesini 2001 yılında kurmuştur. Radyo Gündoğ ve Bodrum Haber Gazetesi'ni kurarak yayıncılık, yayımcılık ve basın sektöründe faaliyetlerde bulunmuştur. Gündoğ, halen Medya İletişim ve Emlak Yönetimi okumakta, yatırım danışmalığının yanı sıra Bodrumhaber.com haber sitesinde yerel yönetim yazıları yazmaktadır. mustafa@bodrumhaber.com

“Kocatepe” den İstanköy’e

Bodrum Ev Emlak

“Kocatepe” den İstanköy’e

“Kocatepe” den İstanköy’e

“Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Büyük Taarruz’un 100’üncü yılı dolayısıyla “Zafer Yürüyüşü”nü gerçekleştirmek üzere sabah saatlerinde Afyon Kocatepe’ye yola çıktı.”

Bu olayın yaşandığı tarih 26 Ağustos 2022. Neredeymiş belediye başkanımız? “Büyük Taarruz” un başlatıldığı , sevk ve idaresinin yapıldığı Kocatepe’de.

Yazıyı kaleme aldığım bugün yani 26 Ağustos 2023 tarihinin sabah er vaktinde Bodrum Belediye Başkanı Aras İstanköy’de.

“Kocatepe” den İstanköy’e

Başkan boşuna gitmiyor İstanköy’e (Kos)

“Bodrum Belediyesi ile Kos Belediyesi iş birliğinde dostluk ve kardeşlik mesajını geliştirmek amacıyla, konser etkinlikleri düzenlenecek.”

“Büyük Taarruz” un 101 yılının arifesinde, “Türküler çalalım, Çökertme oynayalım, sirtaki yapalım da, karşı kıyı komşularımıza geçmişin acılarını unutturalım.” mı demiştir Aras?

Neyse komşumuzun en acı gününde yanında olmak lazım(!)

Başkan Aras, Ocak 2022’de, İstanköy (Kos) Belediye Başkanı Theodosis Nikitaras’ı ziyaret etti (neden ziyaret ettiği de belli değil). Nikitaras ziyareti ciddiye almamış olacak ki hatıra fotoğrafında, Yunanistan ve Avrupa Birliği bayrakları varken, Türk Bayrağı yoktu. Fotoğrafta bayrağımız yer almadığından, hem İstanköy’deki soydaşlarımız hem de Bodrum halkı her iki belediye başkanına da tepkilerini dile getirmişlerdi.

“Kocatepe” den İstanköy’e

Buda yetmedi; Başkanımız barış elçisi gibi canla başla Türk-Yunan ilişkilerinde kendisini helak ederken, İstanköy (Kos) Belediye Başkanı Theodosis Nikitaras Ekim 2022 tarihinde sözde Pontus Helenizmi Soykırım Anıtı’nı açtı.

“Rodos İstanköy Oniki Adalar Türkleri Dayanışma Derneği (ROİSDER) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı; anıtın açılışını kınadığını söyledi.”

Başkanımız Ahmet Aras bu olayı gerçekleştiren kapı komşumuzu kınamadı ve oradaki soydaşlarımızı yalnız bıraktı.

Misliyle karşılık verilmesi gerekirken, on misliyle taviz verilmeye devam edildi.

“Kocatepe” den İstanköy’e

Yerel seçimler yaklaşırken milliyetçi tabana mesaj vermeye çalışan Aras ;

“Bodrum Belediyesi ekipleri, yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Cumhuriyetin ilanının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, koylarda ve adalarda bayraklama çalışması başlattı.”

Bizi, milli duygularla oyalarken, kendisi evrensel barış duygularıyla(!) Akdeniz’in karşı yakasında  barış türküleri söyledi. “Çökertmeden çıktımda halilim.”

Aspatı bulamayan, İstanköyü buldu mu?

Türkiye Cumhuriyeti’nin Ulusal Kurtuluş Mücadelesi cihanda yapılmış, gelmiş geçmiş hiçbir mücadeleye benzemez.

Bu böyle biline…

Her ne kadar konu lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar, dün akşam İstanköy’de Türküler söyleyip oyunlar oynadılar.

Başkan Aras Ankara’da bir dizi temaslarda bulunduktan sonra, ayağının tozuyla Bodrum’da Halk Meclisi’ni kurup İstanköy’e, barışa katkı koymaya gitmiştir.

Ancak Ankara’daki bir dizi temasları sırasında Zafer Bayramı yaklaşırken, Büyük taarruzun mimarı, Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret etmeyi unuttu sanırım.

Ankara gündemi yoğun olan Aras, Nex Level (AVM ) temaslarından Atamıza vakit ayıramadı mı, yoksa Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ)  ile Nex Level’in (AVM) yerini mi karıştırdı.

Başkan Aras’ın danışmanı, reklamcısı, olmazsa olmazı sanırım başkanın son günlerdeki hızına yetişemiyor olacak ki, Aras ‘ın Bodrum için çabaları sosyal medya yer almıyor.

İçimdeki ses ise; “danışman, son dönemde yapılanları paylaşmaya değer bulmuyor.” diyor. Dün akşamki organizasyonun Belediyenin ve Aras’ın sosyal medyasında yer alamaması gibi.

Sayın Aras Büyük Taarruzun 101 Yılı kutlamaları başlarken, Yunanistan’ın İstanköy Adasında neyi kutladınız?

Kimlerle gittiniz, son dönemlerde olur olmadık her şeye imza atan meclis üyeleriniz var mıydı? (Aktur’da; bin metrekare yeri babalarının yeriymiş gibi peşkeş çekenleri soruyorum)

Bu kutlamaya karar verirken başta bodrum belediye meclisi olmak üzere, Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Merkez, İl , İlçe örgütlerinin görüşünü aldınız mı?

İstanköy’de yaşayan soydaşlarımızla konuyu değerlendirdiniz mi?

Dışişleri Bakanlığı ile bir temasınız oldu mu?

Her şeyden önemlisi; siz bu faaliyeti Bodrum Belediye Başkanı olarak mı, yoksa Ahmet Aras olarak mı yaptınız?

Duyurularda Bodrum Halkı davet edildi mi, edildiyse gidiş geliş kalacak yerin sağlanması ve günübirlik veya gecelik vize serbestliği sağlandı mı?

En önemlisi afişleriniz de neden İstanköy değil de Kos yazmaktadır? Afişler için Dışişleri Bakanlığı görüşü alındı mı? (Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, İstanköy mü diyoruz, Kos mu?)

Sordunuz mu İstanköy (Kos) Belediye Başkanı Theodosis Nikitaras’e “benim yaptıklarım sizi nasıl etkiliyor” diye.” İstanköy’den bakınca Bodrum manzarası nasıl?” diye.

“Siz adasınız suyunuz biterse ne yapacaksınız?” diye sorsaydınız.

Barışa davet, haydi hep birlikte  “Çökertmeden çıktımda halilim”(!)

Vesselam…

Başkan Aras KOS(!) ta Bodrum Gençliği KOCATE’DE

ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Meltem Ulusoy

ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Meltem Ulusoy ‘un Sosyal Medya Paylaşımı Bugün… ÇYDD Bodrum Şubesi Gençleri Kocatepe’de Şafağı Bekliyor…

Bodrum Ev Emlak