logo

Küçük kız çocuğunu kurtarmak için

Bodrum’da yaşanan göçmen faciasından küçük kız çocuğunu kurtarmak için 100 metre boyunca koşan ve ambulansa yetiştiren 26 yıllık trafik polisi, iki çocuk babası 52 yaşındaki Harun Kılıçoğlu “Ben de bir babayım çocuklarım akılma geldi. Tüm çocuklara evladım gibi görüyorum” dedi.

Bodrum’daki tekne faciasında 9 yaşındaki Melek Abucezar’ı kurtarmak için büyük çaba sarf eden trafik polisi Harun Kılıçoğlu, o anları sesi titreyerek anlattı. Yaklaşık 10 kişilik tekneye 20 mültecinin bindiği ve Gümbet sahilinden 50 metre açıldıktan sonra batan teknede can pazarı yaşanmıştı. Sahil Güvenlik ekipleri denizden, Polis ekipleri ise karadan mültecileri aramaya başlamıştı. Olay yerindeki arama çalışmasına 26 yıllık polis memuru Harun Kılıçoğlu da katılmıştı. Harun Kılıçoğlu denizden çıkarılan bir kız çocuğunu kurtarmak için büyük bir çaba sarf etti. 100 metre boyunca hiç durmadan koşan ve çocuğu ambulansa yetiştiren Kılıçoğlu, talihsiz çocuğa sunu solunum yapılırken ambulansın başında gözyaşlarını tutamamıştı. Olayın ardından isminin Melek olduğu öğrenilen Filistinli kız çocuğu ne yazık ki yaşamını yitirmişti.

O dramatik anları gazetecilere anlatan Kılıçoğlu, telsizden geçen anons ile olay yerine gittiklerini belirterek “Bizi haber merkezimiz yönlendirdi. Olay Yerine gittiğimizde sayın İlçe Emniyet Müdürümüz Cüneyt Yörükoğlu olay yerindeydi. Olaya müdahale eden tüm polis arkadaşlarım, müdürümüz tarafından sahildeki bölgelere yönlendirildi. Beni yönlendirdiği yerde bu olayla karşılaştım. İnşaatta çalışan bir kardeşimiz sudan çocuğu çıkardı. Yorgun olduğunu görünce çocuğu kucağıma alarak koşmaya başladım. Bir ara bir kalp masajı denemesi yaptım. Kısmen çocuğun yuttuğu suları çıkarmakta başarılı oldum. Daha sonra zaman kaybetmemek açısından sağlık görevlilerine teslim ettik” ifadelerini kullandı.

BEN DE BİR BABAYIM…

2 evladı olduğunu ifade eden Kılıçoğlu “Öncelikle ben bir babayım. Onlar da benim bir yavrum. Bütün çocuklar benim çocuğum diye bakıyorum hayata. Ben devletin temsilcisiyim. Bu çocuklara da kendi çocuğum gibi baktım. Dilleri, dinleri, ırkları farklı olabilir ama onlar da bizim bir evladımız diye düşünüyorum. Bazı olayları yaşarken bazı olayları da kaçırırsınız. Benim odaklandığım bir konu vardı. Diğer konularla fazla ilgilenemedim. Ben sadece oraya odaklanmıştım. Bir baba ne düşünürse, ben de onu düşündüm orada. Vicdan meselesi oradaki olay. Biz millet olarak hepimiz koruyan gözeten, insanlara kapısını açan, devletin içinde yaşayan insanlarız. Korumaya çalıştık, yaşatmaya çalıştık. Biz hep yaşatmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

HER OLAYDA ÜZÜLÜYORUZ

Trafik kazalarında yaralananlara, hayatını kaybedenlere de çok üzüldüğünü söyleyen Kılıçoğlu “Polislik mesleğinde bir çok olayla karşılaşıyorsunuz. Ben trafik polisiyim, 26 yıldır karşılaşıyorum bazı olaylarla. Bir trafik kazasında da içimiz yanıyor. Trafik kazasında yaralanan veya hayatını kaybeden insanlar da benim insanım, üzülüyoruz haliyle” ifadelerine yer verdi.

İÇİŞLERİ BAKANI ARADI

Dün yaşanan olayın basına yansımasının ardından birçok kişinin kendisini aradığını da söyleyen Kılıçoğlu, “Sayın bakanımız Süleyman Soylu aradı beni onurlandırdı. Sayın valimiz aradı, İl emniyet müdürümüz aradı. Birçok kişi aradı ve onurlandırdılar beni” diye konuştu.

Kent Haber

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

gaziantep escort