logo

Kulağınız Sokakta Olsun…


facebooktwitter
Mustafa Gündoğ
mustafa@bodrumhaber.com

Başkan Aras’ın her söylemi haber niteliğinde. Seçim meydanlarında “Kolları sıvadık.” dedi, sıvanmış kollarla bir gayret, işlerin içerisine daldı.

Gayret ondan gerisi bizden…

Dün akşam, Bodrum Basını ile bir araya gelen Başkan Aras, yapacakları konusunda destek istedi, yanlış anlaşılmasın bu istek, körü körüne beni destekleyin demedi. “Yaptığımız, yapacağımız, gördüğümüz, göremediğimiz yanlışlarımız konusunda bizi eleştirin yazın, iyi yaptıklarımızda destekleyin. Gücümüze güç katın, sizden isteğim bu.” diyordu kısaca.

Geçmişte “kafakol ilişkisi” ile yürütülmeye çalışılan basın, belediye ilişkisi, şekil değiştireceğe benzer.

Başkan Aras’ın, bir haftalık görev geçmişine rağmen söylemlerinden dolayı, Bodrum Halkı benimsemiş, içselleştirmiş gibi bir durum var ortada. Şimdiye kadar birçok başkan gördü Bodrum. Seçimlerden sonra meydanlarda söylediklerini devam ettireni, henüz görmedi.

Aras, söylemden öteye geçecek gibi…

Sayın Aras, yaptığınız her olumlu işte bilesin ki arakanda değil yanındayız. İş yapan hatada yapar. Hatadan dönmek ve adil olmak varlığına güç katar. Yaptığın işte adil olacağın kanısındayım, bu nedenle ilk önce adil olmayan kararlarından başlamalısın.

Çelik-çomak oynamayı bilmeyenlerin, sizi yönlendirmesine müsaade etmeyin, toplumda karşılığı olmayan insanlardan, kahraman yaratmayın, duyduğunuza değil, kendi gerçeklerinizi yakalayın. Bilirsiniz ki düşman uzakta değildir.

Hiçbir devlet, kurum ve kuruluş dışardan gelen güçle yıkılmamıştır. Her zaman yerel işbirlikçiler sayesinde, ya sendeletilmiştir, yada çökertilmiştir. Almış olduğunuz eğitim gereği, elbette bu konuları bir çoğumuzdan daha iyi bilirsiniz.

Öncelikle size önerim, henüz oturmuş olduğunuz koltuk ısınmadan, görevlendirme yapıp, sonra size yönelik yaratılan algı üzerine görevden aldığınız ve itibarsızlaştırdığınız, iki personelinize, itibar-ı iade yapınız.

Belediye çalışanlarınızın, size güven duygusuyla bağlanmalarınızı sağlayınız, yoksa komutana güveni olmayan ordu yaratmış olmaz mısınız? Böyle bir orduyla nasıl zafer kazanacaksınız?

Seçimlerde kim kimi desteklemiş olursa olsun, bilesiniz ki yaşam içerisinde biz bizeyiz, ayrım yaptığımız her şey karşımıza güç olarak çıkar. Vicdan ve adalet duygumuz her zaman, ön planda olmalıdır. Bu hatadan döneceğiniz kanısındayım.

Bakmayın yanınızdaki yörenizdeki kendini algıcı olarak gösterenlere, gelip size “Örgütün çok büyük tepkisi var.” diyenlere, araştırınız tepki gösterenleri kim, kimler tarafından kışkırtıldığını.

Kulak asın her söylenene, kendi kararınızı kendiniz verin.

Duydum ki, yeni görevlendirmeler yapmaktasınız. Atadığınız emekçileri haksız yere görevden alırken, bazı stratejik yerlere, “görevi kötüye kullanmaktan” ceza almış, yetkin olarak size gösterdikleri kişileri atayacakmışsınız, umarım bu yanlışı yapmazsınız.

Zafer sarhoşluğu sonucu kendinize geldiğinizde, altınızın boşatıldığını fark edecek girişimlerde bulunmayınız. Sizi Bodrum Halkı sevdi, bu sevgiyi boşa çıkarmayınız.

Göreve gelmiş yeni bir başkanı, bir hafta içerisinde bu kadar çok eleştireceğim aklıma gelmezdi. Ancak sizin başarılı olmanızı istediğim gerçeğidir bunu yaptıran.

Gönülleri yıkmak, kaçak inşaatları yıkmaya benzemez…

Belediye içerisinde, önceki dönem gibi derebeylikleri yaratmayınız, halkla bağlantınızı kesmeyiniz. Bilanço yayınlamak şeffaflık değildir. Bunu her isteyen temin edebilir. Beş kişiden ibaret Şeffaflık komisyonu kurmak, iki muhalefet, 3 iktidar meclis üyesiyle, bunun başkanı da muhalefetten olsun demek, şeffaf olduğunuz anlamına gelmez.

Bizler belediyeye giremedik, doğrudur. Fakat turnikeler yüzünden değil. Yaratılan haramiler yüzünden. Turnikeleri kaldırdınız, haramilerin başını yolladınız, yeni haramiliklerin kurulmasına engel olunuz.

Bodrum sizden, çok şey bekliyor…

Umut yarattınız, beklentileri yükselttiniz, kendini “işin uzmanı” olarak  gösterenlere teslim etmeyiniz Bodrum’u.

Yaptıktan sonra değil, yapmadan önce kararlarınızı gözden geçiriniz. Size hata yaptırıp, arkanızdan “Çok söyledik ama bizi dinlemedi” derler. Yapılan iyi işi kendileri sahiplenir. Kötü işlerin sorumlusu siz olursunuz.

Kulağınız sokakta olsun Sayın Aras, bu ses sizi hiç yanıltmaz….

Unutmayınız ki sizi bodrum halkı seçti, kimseye diyet borcunuz yok.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İmar suçu varsa, suç ortağı da vardır…

  17 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan Kurban Bayramında Bodrum, Gündoğan Malhallesin'de halen yapımı devam etmekte olan, eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci’ye ait Besa Grup'un THE BO VIERA otel projesine bir göz attı. Umarım, kendisine bağlı Çevre ve Şehircik Bakanlığının, İmar Planı değişikliğiyle yarattığı bu ucube proje, nasıl kurtulur düşüncesiyle gelmemiştir. Sayın, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ziyaretinin hemen ardından, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras , sosyal medyadan ; “Dağlarımızı, tepelerimizi, bitki örtümüz...
 • Neden bu hale geldik…

  08 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Rahmi Turan tokmak ta sormuş. Neden bu hale geldik.Milliyetçi duygularımız neden kayboldu.Tokmak 2 de devam etmesini isterdim ama etmemiş. Dilimin döndüğü kadar ben anlatayım. Yıl 1938  10 kasım Atatürk artık yok.Başbakan İsmet İnönü.Türkiye nüfusu yaklaşık 17 milyon. Okuma yazma oranı % 10  yani memlekette okuma yazma bilen 2 milyon kişi. Yıl 2019  nüfus 80 milyon okuma yazma oranı % 98 yani  2,4 milyon okuma yazma bilmeyen.Buda zaten okul öncesi çocuklar.Nerede ise Türkiye'nin tam nüfusu okuma yazma biliyor. Şimdi ne oldu d...
 • Halka Efendilik Yapmayın!

  06 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Dün bir davetiye geçti elime, Bodrum Belediye Başkan'ı Ahmet Aras imzalı. “Bodrum İçin Elele” “konulu tanışma ve dayanışma yemeğine teşriflerinizden onur duyarım” Yer: Nikki Beach Torba 07 Çarşamba 2019,saat 20 ve eklenmiş "lütfen cevap verin." Bu davetiye sanırım el altından belirli kişilere dağıtılıyor. Kısa davet yazısını birkaç kere okudum, bir anlam veremedim. Bodrum için kimler elele verecek? Tanışıp, dayanışıp, onur duyulacaktı. Davet edilen yer Nikki Beach olunca, belediye kasasından bir kuruş çıkmayacağına kanaat getirip raha...
 • Sayın Gürün, Sadaka mı Veriyorsun?

  30 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanlarını kampa alarak, ne yapmaları gerektiği konusunda, en üst düzeyde uyarıda bulundu. Doğruda yaptı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına yönelik yaptığı konuşma, son derece yerinde, uyarıcı ve yol göstericiydi. CHP ‘ne yapsın... Bazen serzenişte bulunuyoruz kendi kendimize, bu CHP’ li belediyelerden bir şey olmaz diye. Haklı tarafımız var Ancak; CHP’ne yapsın. İnsan malzemesi, maalesef hangi siyasi parti olursa olsun, bu. Devleti kuran partiden, gelinen nokta açık....

gaziantep escort