logo

Kurumsal Kimlik Tasarımı Yaptırmak Size Ne Kazandırır?

Web tasarım ajansı tarafından tasarlanan, yürütülen ve kabul görme aşamasına getirilen kurumsal kimlik tasarımı hizmeti, bir firmanın yada bireysel bir kişinin “ürünü yada hizmetini” duyurmadan önce mutlaka alması gereken bir hizmet olarak kabul görüyor. İşletmelerin markalaşma sürecinin yapı taşı olan kurumsal kimlik tasarımı yaptırırken ise dikkat edilmesi gereken bazı hususlar söz konusu….

Piyasada uzun yıllar boyunca sürdürülebilir çalışmalara imza atmak isteyen her işletmenin markalaşma sürecine dahil olması gerekiyor. Yeni işletmelerin yada markalaşma yolunda emin adımlarla gitmek isteyen tüm firmaların, kuşkusuz ki kurumsal kimlik tasarım unsurlarına sahip olması gerekiyor. Zira; tüketici yada potansiyel müşterilerin “rakiplerin uyaranlarına” son derece fazla maruz kaldığını düşünürsek “yeni markalaşma sürecine giren firmaların” marka bilinirliğinin sağlanması için kurumsal kimliğin önemi yadsınamaz bir gerçek.

Her geçen gün daha da dijitalleştiğimiz bu çağda; itibarlı ve istikrarlı bir imaja sahip olmak isteyen işletmeler/firmalar, kurumsal kimliğini belirlemeli ve konumlandırmalarını iyi planlamalı. Aksi halde, kendiyle çelişen bir kurumsal kimlik tasarımı, kurumun kimliğine de zarar verecektir. Bu nedenle; kurumsal kimlik tasarımı sürecinde profesyonellerden yardım almak son derece önemlidir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Yaptırmak Size Ne Kazandırır?

Web tasarım ajansı tarafından yapılan web sitesi dahi kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Buna ek olarak; fatura, dekont, bayraklar, kurdeleler, yaka iğneleri, klasörler, cdler, antetli kağıtlar, zarflar, faks formları, kartvizitler, ambalajlar, promosyon malzemeleri ve diğer tüm baskı araç gereçleri de kurumsal kimlik tasarımında göz önünde bulundurulması gereken detaylardır. Zira, tüm bu ayrıntıların örtüşmesi ve “sinerji” yaratması, kurumsal kimliğin pekiştirilmesi sürecinde önem arz edecektir.

Kurumsal kimlik tasarımı yaptırdığınızda;

  • Firmaların size “profesyonel bir firma gibi” yaklaşacağına emin olabilirsiniz.
  • Kartvizitinizi dağıttığınız kişilerin sizi “yeniden” aramasını sağlayacaksınız.
  • Tüketicilerin yada potansiyel müşterilerin sizin sloganınızı, logonuzu yada sitenizi gördüğünde sizi “hatırlamasını” sağlayabilirsiniz.

Siz de Sıradışı Digital ile kurumsal kimlik tasarımı yaptırın, “keşke” demeyin! Kurumsal kimlik uzmanları tarafından markanızın konumlandırma sürecinden baskı süreçlerine kadar ki tüm aşamalarda profesyonel hizmet sunan Sıradışı Digital, web sitesi başta olmak üzere dijital dünyada ki tüm ihtiyaçlarınız içinde hizmet verebilmektedir.  Ankara web tasarım ile ilgili makaleyi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

gaziantep escort