Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 29°C
Az Bulutlu

  Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?
  12.09.2020
  A+
  A-

  Sarıyer lazer epilasyon öncesinde belirlenen tüy yapısı ve seçilen epilasyon tekniği belirlenmelidir. Sonrasında bu epilasyon çeşidi uygulanacak olan bölgenin temizliği hakkında kişiye gereken bilgilendirmeler yapılmalı ve tüylerin uzama süresi beklenmelidir. Orta uzunlukta tüyler üzerinde daha etkili bir çözüm olanağı sunan bu yöntem sıcaklığı ayarlanmış ışınların tüylü noktalarına atışı ile uygulanmaktadır.

  Bu ışınların sık sık ve ardı ardına yapılması sonucun olumlu olmasında oldukça büyük önem taşımaktadır.  Tüylenen bölgeye göre farklı teknikler kullanılarak uygulanan lazer epilasyon yöntemlerinde tek benzerlik ışın atış tekniğinin her yöntemde uygulanabilir olmasıdır. Sarıyer lazer epilasyon alanında uzman doktorlar ile uygulanması gereken bu lazer epilasyonu güvenilirlik özelliği taşımaktadır.

  Sarıyer lazer epilasyon yöntemleri ile tüylenme alanındaki kıl kökleri tamamen ışın yardımı ile yakılmaktadır. Böylelikle o alanda bir daha kıllanma meydana gelmemektedir. Uzun seanslar sonunda başarı elde edilen bu yöntemde kıl yapısı ve uygulanacak olan alanın boyutu uygulanacak olan tekniği ve seans sürelerini belirlemektedir.

  Lazer Epilasyon Nedir?

  Beşiktaş lazer epilasyon özellikle estetik alanında giderek gelişme gösteren bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. İnsan vücudunun koltuk altı, bacak ve bikini bölgesi gibi tüylenmenin istenmediği fakat engellenemediği alanlarda uygulanmakta olan bu yöntem çoğunlukla ısı yoğunluğu yayan ışınların tüylü bölgeye atışının sağlanması tekniği ile yapılmaktadır. Beşiktaş lazer epilasyon tüylenmelerin etkisini büyük ölçüde yitirmesinde ve önce renklerinde oluşan sararmalar sonrasında tüylerin tamamen yok olmasında büyük ölçüde etkilidir.

  Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem yalnızca doğru tekniklerin uygulanması ile olumlu sonuçlar vermektedir. Kalıcı bir çözüm niteliği taşıyan bu teknik ile tüylenme sonlandırılmakta ve bir daha tüy oluşumu engellenmektedir. Ağrı eşiği oldukça az bir operasyon çeşidi olması ve uygulanacak bölgenin niteliğine göre kısa süreli bir uygulama içermesi bu tedavi yönteminin tercih edilmesindeki en büyük etkenler arasında yer almaktadır.

  Lazer Epilasyon Kullanım Alanları?

  Çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilmekte olan bu lazer epilasyon yöntemi günümüzde erkeklerin de vazgeçilmez estetik yöntemlerinden biri halini almıştır. Beşiktaş lazer epilasyon olarak bayanların koltuk altı, bikini, bacak ve kol bölgeleri üzerinde yer alan tüylerde uygulanmakta olan bu yöntem erkeklerde ise bacak, sırt, kol ve koltuk altı gibi bölgelerde uygulanmaktadır.

  Her bölgede hiçbir soruna yol açmadan kolaylıkla uygulanabilir bir yöntem olması, güvenilirliğini bir daha kanıtlamaktadır. Tüm bunların yanında yine sağlık ile ilgili olarak zamanla oluşan cilt kırışıklıklarının önlenmesi, varis ve kılcal damarlarda oluşan hastalıkların tedavisi, akne tedavisi, tırnak mantarı tedavi sürecinde de Şişli lazer epilasyon tekniği kullanılmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu yöntem şimdilerde plastik cerrahi alanında da en sık aranan yöntemler arasında yer almaktadır.

  Lazer Epilasyon Fiyatları

  Fiyat bakımından sürekli değişkenlik gösteren bu şişli lazer epilasyon teknikleri sabit bir fiyat aralığında bulunmamaktadır. Fiyat ölçütleri arasında yer alan epilasyon işleminin uygulanacak olduğu alanın boyutu, tüy yapısı, uygulanacak olan tedavi merkezi ve uzaman doktor seçimi,  Sarıyer lazer epilasyon yöntemi tercihi gibi etkenler yer almaktadır.

  Lazer Epilasyon Çeşitleri

  Genellikle cilt rengi ve tüy rengine göre çeşitlenmekte olan bu Beşiktaş lazer epilasyon türleri 4 ana grupta incelenmektedir. Bu grup arasında en üst düzeyde yer alan ve tedavi sürecinde sıklıkla tercih edilen Alexandrite lazer çok koyu olmayan tenlerde kullanılırken ruby lazer, açık renkli cilt tipi için uygundur. Diode lazer ise tüm cilt tiplerinde kullanılabilir bir tür iken ND Yag lazer ise açık renk ve ince kıl detayı ile bu Şişli lazer epilasyon çeşitleri arasında yer almaktadır.

  Bodrum Haber