logo

Led Ekran Çeşitleri Nelerdir?

Reklamcılık sektöründe sürekli olarak ortaya çıkan yenilikler firmaların birbirlerinin önüne geçmesini sağlamaktadır. Eski dönemlerden beri kullanılan ışıklı tabelalar ilk üretilmeye başlandıkları dönemde işletmelere akşam saatlerinde de fark edilme imkânı tanırken çok büyük bir yenilik olarak ortaya çıkmıştır. Günümüzde led ekran teknolojisi de tamamen reklamcılık sektörünü değiştiren gelişmeler arasında yer alır. Artık büyük ekranlardan yayınlar başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilirken gündüz saatlerinde bu yayını yapmak da mümkün olmaktadır. Işıklı bir sistemle ziyaretçilerin dikkatini çekmek isteyen kişiler led ekranları tercih edeceklerdir.

Tercih edilecek olan farklı led ekran çeşitleri yer alır. Bu led ekran çeşitleri arasından kullanıcıların olabilecek en doğru kararı vermesi gerekir. Aksi halde kullanışlı bir ürün olmayacağından verim alınması da mümkün olmamaktadır. Led ekranlar iç mekân led ekran, totem led ekran ve dış mekân led ekranlar olmak üzere üç farklı seçenek ile satışa sunulur. Ekranların tamamının benzer yönleri olmasına rağmen farklı özellikleri de oldukça fazladır. Bu sebeple de doğru led ekranların kullanımı gerekli olur.

Led Ekran Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilir?

Kurum ve kuruluşlar farklı amaçlar için led ekranları satın alırken dikkat etmeleri gereken etmenler yer alır. Bunların ilk başında led ekranların kullanım amaçlarına karar verilmesi gerekir. Mağazalar ya da restoranlar gibi iç mekânlarda kullanılacak bir led ekran ise bu kategorinin ürünlerine bakılır. Dış ortamlarda kullanılacak ve çok sayıda kişiye hitap edecek olan ürünler aranıyorsa bu durumda dış mekân led ekranlara ulaşım sağlanması gerekmektedir. Bu ürünler ebat olarak çok yüksektir ve istenildiğinde ayaklı bir şekilde üretilerek totem led ekranlar kullanılabilir.

Kullanım amacının yanı sıra teknik özellikleri incelenmelidir. Led ekranların en önemli teknik özelliği piksel aralığıdır. Ekranların piksel aralıkları ne kadar düşükse ışık kaynakları birbirine o seviyede yakın olur. Bu durum da çözünürlüğün arttırılmasını sağlayacaktır. Ebatları belli olan bir led ekranın piksel sayısı düştükçe daha fazla ışık kaynağı yer almaya başlar. Böylece netlik çok dahaüst seviyedeolmaya başlayacaktır. İç mekân led ekran modellerinde en düşük pikseller seçilir. Dış mekânlarda tercih edilen ekranlarda ise nispeten geniş piksel aralıkları olan ürünler kullanılacaktır.

Led Ekran Fiyatları Hangi Etmenlere Göre Değişir?

Led ekran üretiminde iddialı olan markalar her zaman kaliteli bir malzeme kullanımını tercih eder. Bu durum led ekranların belirli oranda pahalanmasına sebep olmaktadır. Ancak led ekranlar kısa süreli kullanım için düşünülmediğinden daha kaliteli malzemenin kullanıldığı ürünler çok daha verimli sonuçlar verecektir. Led ekran satın alırken kaliteli markaları tercih ettiğinizde kullanım süreniz maksimum seviyelere yükselecektir.

Led ekranların sahip oldukları görüntü kalitesi de fiyatında etkilidir. Piksel sayısı ne kadar fazla olursa led ekranlarda görüntü kalitesi artacağından fiyat da yükselecektir. Her bir piksel için ekstra ışık kaynağı kullanılacağından maliyet artar ve bu durum fiyatlara da yansır. Led ekran fiyatları ebadın yükselmesi sebebiyle de ciddi şekilde değişmektedir. Ekran ebatları büyüdüğünde harcanan tüm malzemelerin miktarı artarken işçilik için ödenmesi gereken bedelde de yükselme meydana gelir. Bu sebeple de fiyatlar daha yüksek seviyelerde olacaktır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

gaziantep escort