logo

Maaşları henüz yatırılmadı.

Bodrum Belediyesi’nde personelin 2 hafta önce yatması gereken maaşları henüz yatırılmadı. Maaşların, aldığı 38 günlük hak mahrumiyeti cezası nedeniyle görevden uzaklaştırılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un göreve başlamasından sonra ödenmesi bekleniyor.

Büyük maddi zorluklarla boğuşan ve çok ciddi borç yükü altında olduğu bilinen Bodrum Belediyesi’nde son iki aydır personel maaş ödemelerinde sıkıntılar yaşanıyor. Uzun zamandan beri personel maaş ödemelerinde sorunlar yaşadığı bilinen belediyede, geçmiş dönemde parça parça ödemelerle kriz yönetimi yapılıyordu. Bu ay ise hiçbir personele maaşlarına mahsuben herhangi bir ödeme yapılmadığı öğrenildi. Ekonomik kriz gerekçe gösterilerek yapılamadığı ifade edilen maaşların, aldığı 38 günlük hak mahrumiyeti dolayısıyla görevden uzaklaştırılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un göreve başlayacağı bu hafta içerisinde yatırılacağının ifade edilmesi ise dikkat çekti.

Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Bodrum Belediyesinden yapılan açıklamada ise “Piyasanın durumu herkesi etkilediği gibi bizi de biraz etkiledi. Bugün yapılandırmanın son günü bu hafta içerisinde yatıracağız. Bütün personelin maaşını yatıramadık. Biz çalışanlarımızı memur, işçi taşeron diye ayırmıyoruz. Birinin maaşını verirken diğerini mağdur etmek istemedik. Herkesin maaşını aynı anda yatıracağız” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?
#

Maaşları henüz yatırılmadı.” için 2 Yorum

  1. Fikret Karataş : diyor ki:

    Emeklilerin çoğunluğu Büyükşehir çalışanı haline geldiklerinden bu yana ekonomileri, sağlıkları ve moralleri düzeldi. Piyasa bozukluğu onlar için de geçerli değil mi?. Artık maaş sorunu yaşamamanın zevkini doyasıya tadıyorlar. Bir takım fasa fiso bahanelerin ardına sığınmak CHP li belediyelere yakışan bir olgu değildir. Umarını bulamama zaafıyla malullük hali varsa durumu yiğitçe açıklayıp bu ayıbın yok edilmesi gerekir.
    İçtenlikle öneriyoruz!…

  2. Cenk : diyor ki:

    Rakı pahalandı ne yapsın çilingir sofrası ucuza kurulmuyor adamin şeyindemi halk