DOLAR
8,6527
EURO
10,3510
ALTIN
494,85
BIST
1.402

  Medyum Ali Hoca’yı tanıyalım

  Medyum Ali Hoca’yı tanıyalım
  08.04.2021
  A+
  A-

  Medyumluk gibi kadim dönem meslekleri, her ne kadar bugün unutulmuş gibi düşünülse de aslında dünyanın her yerinden pek çok kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Medyum Ali Gürses gibi bu işin temsilcileri, Türkiye’den ve dünyanın pek çok ülkesinden insanların maneviyatla alakalı taleplerine yanıt vermek için çalışıyor.

  Çok uzun bir eğitim süreci sonucunda elde edilebilen medyumluk vasfı kadim dönemlere dayanan yöntemler içeriyor. Medyumlar tarafından kullanılan tüm yöntemlerde, en basit teknikte bile çok eskiye dayanan geleneksel uygulamalar tercih ediliyor. Özellikle gizli tutulan ve bozulmadan aktarılabilmesi adına çalışılan bu uygulamalar sadece medyumlar tarafından biliniyor.

  Medyumlar Ne Gibi Süreçlerden Geçiyor?

  Havas ve Ledün gibi ilimleri temel alan medyumluk mesleğinde, eğitim alacak kişi daha çok küçük yaşlardan itibaren belirleniyor. Medyum Ali Hoca’nın da belirttiği üzere, verilecek olan eğitim tamamen öğrencinin potansiyeline göre şekilleniyor. Eğer öğrencinin ileri seviyede başarısız olacağı düşünülürse, verilen eğitim kesiliyor.

  Havas gibi ilimlerin mutlaka öğrenilmesi gerektiğini söyleyen Medyum Ali Gürses, özellikle vefk gibi uygulamalarda Havas’ın temel alındığını belirtiyor. Maneviyatın gücünü kullanmak için kadim dönemlerden günümüze ulaşmış bu bilgilere başvuruluyor.

  Bir medyumun eğitim süreci adeta ömür boyu devam ediyor. Belirli bir süresi veya sınıfı olmayan eğitimler kimi zaman yıllarca sürebiliyor. Medyumlar hem pratik hem de teorik olarak tam anlamıyla yetkinliğe ulaşmadan herhangi bir çalışmaya başlamıyor.

  Türkiye’de Bu Alanda Çalışmalar Çok İleride

  Türkiye gibi maneviyat açısından zengin bir coğrafyada pek çok farklı ilim uygulaması halen devam ediyor. Özellikle ülkemizin bu alandaki öncülerinden kabul edilen Medyum Ali Hoca tarafından yapılan araştırmalarda, medyumların kullandığı kadim ilimlerin en iyi korunmuş yöntemleri gelecek nesillere aktarılmaya çalışılıyor.

  Medyum Ali Gürses gibi hocaların çabası sayesinde, bugün Havas başta olmak üzere pek çok ilim konusunda eğitim almak isteyenler, dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye geliyor. Yine aynı şekilde, dünyanın pek çok noktasından manevi uygulamalar ile ilgili talep geliyor.

  Dünyanın Her Yerinden Maneviyata İlgi Var

  Maneviyata olan ilginin her ne kadar azalmış olduğu düşünülse de bu durum aslında tam tersi. Sadece Türkiye’de değil dünyanın neredeyse her yerinde, her geçen gün pek çok kişi bu alanlara ilgi göstererek medyum hocalara başvuruyor.

  Özellikle, Medyum Ali Hoca gibi bu alanın önde gelen isimlerinin çabaları sayesinde, Türkiye bu ilginin merkezi olmayı başarıyor. Yıldızname, vefk gibi alanlarda Türkiye’deki medyumların çok yüksek başarı ile çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

  Batı maneviyatından farklı olarak Havas ilmini temel alan çalışmalar yapılıyor olsa da farklı inançlara sahip pek çok kişi Medyum Ali Gürses gibi medyumların kapısını çalmaya devam ediyor. Alınan sonuçların başarılı olduğunun görülmesi ile birlikte yurtdışından medyumlara başvuran yabancıların sayısı her geçen gün artıyor.

  Medyum Ali Hoca‘nın kendi web sitesinde belirttiği çalışma prensiplerinden bazıları şöyle:

  – Tıbbi rahatsızlıklarınız için lütfen tıp kurumlarına başvurun. Tıbbi rahatsızlıklarda hizmet vermemekteyim.

  – Çalışma sonuçlanıncaya kadar her türlü destek veya sorunuz, yardım talebiniz için arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz. Elimden geldiğinde her türlü manevi desteği de vermeye devam ederim.

  – Ben de herkes gibi Allah’ın bir kuluyum. Yapılan çalışmaların başarı oranı %90 civarındadır ve %100 garanti verilmez. Bunu veren de yalan söyler ve bu işten anlamayan, tek amacı duygularınızla oynayıp paranızı almak olan şarlatanlardır. Bu ilimde %100 garanti diye bir şey yoktur. Her şeyin sonu Allah’tır. Ancak bugüne kadar yaptığımız binlerce çalışma sonunda çıkardığım istatistikler doğrultusunda %90 civarı başarı oranı olduğu söylenebilir.

  Medyum Ali Gürses ile web sitesi olan medyumali.com’daki iletişim bilgilerinden iletişime geçilebiliyor.