Bodrum Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bodrum 34°C
Az Bulutlu

  Medyum Ali ve medyumluk üzerine

  04.12.2019
  A+
  A-

  Meslekler içerisinde belki de en zoru olan medyumluk daha başlangıç aşamasından itibaren pek çok karmaşayı beraberinde getirmekte. Tamamen doğuştan gelen bir yatkınlık üzerine şekillenen bu meslekte kişinin eğitim süreci, hayat boyu edineceği tecrübeler ve çok daha fazlası çalışmalarının kalitesiyle direkt olarak bağlantılıdır.

  Medyumluk mesleği oldukça zor ve ustalaşılması güç bir alandır. Medyum olmak isteyen bir kişi daha çocukluk yıllarından başlayarak eğitimlere alınır ve manevi alemlerin gücünü kullanmayı öğrenir. Bu çalışmalar dışında insanlarla olan ilişkilerini de geliştirmek zorunda olan medyum, kendini her alanda işine adamak zorundadır. Bu noktada dolandırıcı medyum hocaları da iyi ayırt etmek gerekiyor.

  Türkiye’de medyumluk işini yapan kişilerin eğitim süreçleri de bu kurallara sadık kalarak geçmekte. Özellikle isim yapmış medyumlar uzun yıllar boyunca aldıkları pratik eğitimin yanısıra Türkiye dışındaki akademilerde ve manevi bilimlerle alakalı üniversite, medrese gibi kuruluşlarda teorik eğitim de almaktadır. Örneğin, Türkiye’nin tanınmış medyum hocalarından olan Medyum Ali Hoca , Mısır’da havas ilmi üzerine tahsil yapmış, daha sonra Türkiye’ye tekrar dönmüştür. Şimdilerde web sitesi www.medyumali.com üzerinden de kendisine ulaşılabilmektedir.

  Medyumluk eğitim kadar tecrübe de ister. Sadece bilgi edinmek yeterli olmayacağı, bu bilgiyi pratiğe dökmek gerekeceği için kişilerin mutlaka çok fazla insanla çalışması gereklidir. Vefk çalışmalarında bile kişinin enerjisini okuyarak hareket etmek çok önemlidir. Manevi alemlerin gücü ancak bu şekilde kullanılabilir. Yine Medyum Ali Hoca’dan örnek vermek gerekirse, kendisi vefk yapılacak bir kişinin sorununun çözümünde anahtarın kişinin derdini tam olarak anlamak olduğundan bahseder. Gerçek medyum hocaların tamamı bu şekilde çalışma yürütmekte ve önceliklerini insanları anlamak üzerine kurmaktadır.

  Medyum olmak bir hayli zor bir süreç. Medyum olduktan sonra insanları anlamak ve tecrübe edinmek çok daha zor bir uğraş. Tüm bu zorluklardan dolayı olsa gerek, medyumlar tarihin her döneminde, tıpkı günümüzde olduğu gibi el üstünde tutulan değerli insanlar olarak görülüyor.


  Bodrum Haber